• Menu
  • Menu

lyžařské středisko Mitterdorf

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » lyžařské středisko Mitterdorf

Německé lyžařské středisko Mitterdorf se nachází jen několik kilometrů za českými hranicemi nedaleko městečka Strážné. Ano, nacházíme se v německé části Šumavy v lyžařské oblasti v okolí kopce Almberg (1139 m).

Pokud nejste zrovna závodní lyžaři, nebo pokud chcete naučit své ratolesti dobře lyžovat, vydejte se do Mitterdorfu, malého rodinného střediska, kde se lyžovat naučí každý. I přesto, že letošní zima sněhové pokrývce příliš nepřála, tady mají sněhu pořád ještě dostatek. Nečekejte ale žádný luxus. I přesto, že je většina sjezdovek uměle dosněžována, celodenní nápor sluníčka ani místní sníh do odpoledne nevydrží.

lyžařské středisko
lyžařské středisko

Pro lyžaře „úplné začátečníky“ je ve středisku navíc zřízena část „Junior Ski Cirkus“, ve které najdete pohyblivé koberce, po kterých vyjede svah opravdu každý. Děti se mohou zabavit i při návštěvě místních atrakcí, jako je například kolotoč, sněhové iglú nebo snowtubingová dráha. V areálu se nachází i lyžařská škola s půjčovnou lyží, ohřívárna s hernou a samozřejmě záchody. Nechybí ani možnost celodenního hlídání dětí (do 2 let). Cena za celodenní blbnutí v Junior Ski Cirkus vyjde dítě do 15 let na 6 euro a dospělého na 9 euro. Navíc děti do 6ti let mají jízdné zdarma, pokud jsou v doprovodu platícího dospělého. Otevřeno mají denně od 9:00 do 16:00.

Pokud nemáte malé děti a sami umíte lyžovat celkem obstojně, pak můžete ve středisku využít zdejší upravené svahy. Místní sjezdovky se převážně skládají z modrých- jednoduchých sjezdovek, na kterých se dá báječně pilovat lyžařský nebo snowboardový styl, dále zde pak najdete i dvě červené sjezdovky a dokonce i jednu černou, která se nachází ale trochu mimo areál. Co se týká vleků, většinou vás na kopec vyveze dvoumístná kotva, kterých tu mají celkem 5, pak i jedna dvousedačková lanovka, nechybí ani 1 lanový vlek a 3 pohyblivé koberce pro začátečníky, kteří už nechtějí „ztrácet čas“ v Junior Ski Cirkus.

lyžařské středisko
lyžařské středisko

Myšleno je i na úplné nelyžaře. Kromě sáňkařské dráhy se v okolí střediska nachází 25 km tratí pro běžkaře, které jsou i v takových podmínkách, jaké přinesla letošní zima stále upravované a funkční.

Lyžařské středisko Mitterdorf leží v nadmořské výšce 840 – 1139 m n. m. a tak není divu, že se zde lyžuje až od začátku prosince, kdy je místní provoz omezen pouze n

+a víkendy (9:00 – 16:00). Od 23. 12. do první soboty v únoru se pak lyžuje denně od 9:00 do 16:00. Od první neděle v únoru do konce sezóny je provoz prodloužen až do 16:30.

V areálu mají širokou nabídku skipasů- od skipasu na 1 hodinu po celosezónní jízdné. Celodenní jízdné vás vyjde na 22 euro, děti do 15 let zaplatí 16 euro. Nechybí ani systém bodových jízdenek a různé skupinové slevy. V areálu je zaveden moderní systém snímání skipasů jako čipových karet. Stačí se tedy pouze nahnout k turniketu a rovnou projet na vlek. Za skipas zaplatíte vratnou zálohu 2 euro. Pro další informace navštivte www.mitterdorf.cz.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *