• Menu
  • Menu

Mallorca 7 – Sa Calobra, Unesco

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Mallorca 7 – Sa Calobra, Unesco

Mallorca na motorce – noc v zátoce Sa Calobra

Ráno jsme se celí poštípaní vydali zpět do města a těšili jsme se na pořádnou snídani. Cestou jsme objevili půjčovnu skútrů a dostali geniální nápad. Místo výletu lodí si půjčíme skútr, dá se na pláž dojet i po silnici, cestou toho mnohem víc zažijeme a parádně si to užijeme. Než jsme se stihli domluvit, někdo nám vyfouknul nejlevnější skútr. Začali jsme smlouvat a nakonec se domluvili. Půjčili jsme dva skútry pro 3 osoby celkem za rozumnou cenu celkem 65 EUR v půjčovně Motos Pepllu Rent.

Sa Calobra
Sa Calobra

Pán byl velmi ochotný a doporučil nám kam všude se podívat, dal nám rady čemu se vyvarovat a nakonec jsme se dozvěděl, že tato cena platí do následujícího rána. To nás velmi potěšilo, rychle jsme přibalili věci na spaní, nepotřebné věci zanechali v půjčovně a vyrazili na parádní výlet.

Fornalutx – nejkrásnější město

Naše trasa vedla do malebného městečka Fornalutx, které již několikrát vyhrálo cenu za nekrásnější vesnici Mallorky možná i Španělska. Městečko je obklopené horama a citrusovým hájem a je odsud nádherný výhled.Objevili jsme zde i starou veřejnou prádelnu. Projdete ho za pár minut a pokud se zde rozhodnete ubytovat určitě neprohloupíte. My jsme městečkem proběhli celkem rychle a vydali se na cestu za dalším úchvatným místem.

Formalutx
Formalutx

Pod vrcholem Puig Major

Cesta stoupala hodně nahoru a my se ocitli pod nejvyšším vrcholem Mallorcy Puig Major, na vrchol se nelze dostat, je zde vojenská základna s observatoří. Cesta je naprosto úchvatná, hory jsou majestátné a pohled na vodní rezervoár je dechberoucí. U prvního rezervoáru jsme zastavili, pohladili oslíky a šli se na chvíli projít. Zjistili jsme, že jsme asi ztratili klíče od jedné motorky, což bylo dost nepříjemné, šlo se hledat, já jsem pokračovala dál abych prozkoumala možnost noclehu. Na konci vodní nádrže je chata tzv. „Refugee“,  která nabízí po předchozí rezervaci a platbě 6 EUR příjemné ubytování. Vydala jsem se zpět k naším skútrům a klíče zůstaly naštěstí v zapalování.

cesta do Sa Calobra
cesta do Sa Calobra

Playa de Formentor

Pokračovali jsme dál užívali si výhledy a vydali se na nejsevernější bod Mallorky, kde je vyhlášená pláž a krásný maják. Pláž jsme našli a byli jsme celkem zklamaní. Playa de Formentor, která se nachází za městem Pollenca je opravdu moc krásná, bílý písek palmy prostě takový ten tropický ráj. Bohužel jsme si vybrali neděli a trochu zamračené počasí, na pláži byla miliarda lidí a zatažená obloha ještě víc kazila toto krásné místo. Chvilku jsme pobyli, na maják už nejeli a vyrazili k našemu hlavnímu cíli, tím byla vyhlášená zátoka Sa Calobra.

cesta do Sa Calobra
cesta do Sa Calobra

Zátoka Sa Calobra

Dostat se sem není úplně jednoduché, vedou sem pouze 3 cesty. První  již zmiňovaná je lodí, druhá poměrně náročná je pouze pěší a vede  kaňonem Torrent de Pareis, která trvá asi deset hodin a je určena zkušenějším lezcům s lanem. My jsme zvolili třetí variantu – silničku klikatící se asi 450 výškových metrů dolů, je také velmi oblíbenou cyklistickou lahůdkou. Nám stačil skútr. Pán z půjčovny nás varoval, že není nejlepší vydávat se sem o víkendech, cesta je uzoučká a opravdu hodně rušná, cyklisté, motorky a auta a autobusy mají velké problémy se vyhnout. My naštěstí přijížděli před západem slunce a tak jsme si i tak náročnou cestu užívali a kochali se neskutečnými výhledy.

tunel Sa Calobra
tunel Sa Calobra

Piknik a noc na Sa Calobra

Když jsme konečně dojeli až k přístavu, byla už vesnička téměř opuštěná, ale tím líp, přes den to tu muselo být peklo. Vzali jsme si pár věcí na večer a pomalu vyrazili. Příjemná promenáda lemující vyprázdněnou vesnici, nás dovedla až krásně nasvětlenému tunelu a tunel nás dovedl až k nádherné oblázkové pláži. Já se šla zase koupat a ve vodě potkala další skupinku Čechů. Pak už jsme si rozdělali piknik,  lahev vína a kochali se nádherným posledním západem slunné Mallorcy. Opravdu krásný večer, těch pár dalších lidí, kteří se přišli také podívat, začalo postupně mizet a když už byla skoro tma zůstali jsme sami….

Sa Calobra
Sa Calobra

cestopis následující

cestopis předcházející

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *