• Menu
  • Menu

Lanový park Ořech

Na vlastní nebezpečí  – s dětmi.

Je sobotní poledne,  holky jely do Ořecha  do lanového centra. Konečně pohoda  a klídek. Bohužel netrvají dlouho. Zvoní telefon. Musíš přijet , žadoní  holky ,  táta nemůže jít na dráhu a samy jít nemůžeme. Asi se úplně zbláznily. Žadoní dál . Prosím, prosím přijeď! Slib je slib a tak se oblékám.

Lanové centrum Ořech – výlet s dětmi

Po cestě mě hryže vědomí, že to také nemusím zvládnout. Když jsem zvládla Gibbon v Laosu , tak zvládnu i tohle, utěšuji se. Jsem na místě , představovala jsem si to jednodušeji. Procházíme instruktáží , děti na rozdíl ode mne vše chápou. Já je mám hlídat a jistit , opak je ovšem pravdou. Už když se soukám do popruhů , vše dělám opačně. Nakonec musím podepsat papír, že vše provádíme na vlastní nebezpečí. Mám na čele krůpěje potu. Venku svítí podzimní slunce , ale je dost chladno a fouká vítr. Na dráze je několik lidí. Jedna paní visí v sítích už delší dobu a nějak to nejde dál. To člověka hned povzbudí! Několikrát dole vyzkoušíme zda lana a karabiny drží. Dole to vypadá dost jednoduše. Vycházíme na dřevěnou věž. Ze shora už pohled  tak lákavý není.Odvažujeme se na první přechod . Vše se kejvá a houpe, ze strany se do nás opírá ledový vítr. Hrůza.. Děti mají záchvaty smíchu a  já sotva dýchám. Pak přicházejí těžší a těžší překážky. Na přechodu po jakýchsi houpačkách se mi lano dvakrát omotá kolem hlavy . Asi se uškrtím, z posledních sil se vyhrabu a těším se , že to brzy skončí. Zima začíná být nesnesitelná a  tak pomalu končíme. Holky jdou ještě na bungee jumping. Vypadá to strašidelně, ale holky vřeští a výskají  radostí a tak je to asi super.

Já mám pro dnešek dost. Třeba příště !!

Lanové centrum Ořech – výlet s dětmi

Lanové centrum v Ořechu  s 18ti vysokými překážkami, houpačkou, nízkými překážkami,třemi umělými stěnami o výšce 10m, vyhlídka a trochu adrenalinu. Dostupnost MHD. Ořech – ulice K Ovčínu a Rovná, autbusem z metra LUKA č.352 a 301. Autem je to po okruhu z Barrandova nebo ze Zličína 5 minut, přes Řeporyje 5 min.

 

Lanové centrum Ořech – výlet s dětmi


 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *