• Menu
  • Menu

Václavská pouť – výlet s dětmi

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Václavská pouť – výlet s dětmi

Praha Výstaviště Holešovice – pouť

Krásné podzimní slunečné dny, možná i poslední možnost užít letních atrakcí. Na výstavišti jsou kolotoče , houpačky , labutě , horská dráha , obrovské Ruské kolo … I když nebudete chtít utrácet a jenom nasajete atmosféru pouti spojenou s příjemnou procházkou po  výstavišti určitě nebudete litovat. Podzimní listí dodává opuštěné Křižíkově fontáně a dalším stavbám neopakovatelnou atmosféru. Fungují zde i stánky s občerstvením a tak i kafíčko vypité na poledním slunci všemu dodá tu správnou tečku před nadcházející zimou.

Výstaviště Holešovice Praha

Václavská pouť  končí již posledního října a tak moc času nezbývá. Pokud nestihnete , tak nezapomeňte na jaře začíná známá Matějská pouť.

 

Výstaviště Holešovice patří mezi známé areály. Vzniklo vydělením východní části z původní rozlohy parku Stromovka při příležitosti  Jubilejní zemské výstavy  v roce 1891. Během jejího konání navštívilo výstaviště přibližně 2,5 milionu lidí.

Dominantu výstaviště tvoří secesní Průmyslový palác. Konají  se zde výstavy a další významné společenské  a kulturní akce. Součástí výstaviště jsou  Křižíkova světelná fontána, kultrurní scény, Lapidárium Národního muzea, Maroldovo Panorama bitvy u Lipan , Mořský svět  plavecký , krytý bazén, restaurace a zimní stadion Tesla Arena.

V současnosti je majitelem areálu hlavní město Praha,  dlouhodobým nájemcem je společnost  Incheba Praha.

Na výstaviště můžete přijet autem a zaparkovat na přilehlých parkovuištích, jede sem několik tarmvají MHD . Nedaleko je stanice metra C –  Holešovice.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *