• Menu
  • Menu

Naschmarkt, Vídeň

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Naschmarkt, Vídeň

Tržnice plná dobrot

Naschmarkt je přesně jedno z těch míst, které si nesmíte nechat ujít, pokud rádi nakupujete všechny možné kulinářské dobroty, sýry, šunky, olivy, makaronky, koření, čaje, ovoce nebo zeleninu. Najdete zde ingredience od vídeňské kuchyně po indickou kuchyň.

Tržnice, která na tomto místě působí již od první poloviny dvacátého století, symbolizovala již v době svého vzniku mnohokulturnost a národnostní rozmanitost podunajské monarchie v čele s hlavním městem, Vídní.

I přesto, že se v současné době s trhovci o cenu nesmlouvá, tržnice neztratila svého ducha. Trhovci vám rádi dají ochutnat nejednu ze svých laskomin. Ale abyste nebyli zaskočeni, až si danou dobrotu budete kupovat, radím vám nejdříve zjistit cenu a až potom si objednat dekagramy zboží. Při případné koupi jsou totiž dost často ceny místního zboží mnohonásobně vyšší, než nakolik si laskomin ceníte.

Naschmarkt
Naschmarkt

Tržnice Naschmarkt leží jihozápadně od Karlsplatzu, mezi rušnými třídami Linke Wienzeile a Rechte Wienzeile. Nedaleko odtud se nachází i několik secesních skvostů- na severu pavilon Secese „Secession“ a na jihozápadě Majolikové domy s nádhernými fasádami od Otty Wagnera.

Na Naschmarkt se dostanete nejjednodušeji metrem. Vystupte na zastávce Pilgrimgasse, Kettenbrückengasse nebo přímo na Karlsplatz.  Těžko říci, zda existuje nějaký nejlepší čas, kdy je možné tržnici navštívit. Nakupuje se zde totiž od východu slunce po západ a ani večerní tržnice nezeje prázdnotou. Naschmarkt je jedno z oblíbených míst Vídeňanů, kam se chodí sednout na nejednu skleničku něčeho dobrého. V místních kavárničkách a restauracích večer hraje živá hudba, která přiláká i neznalé turisty.

Naschmarkt
Naschmarkt

My jsme tržnici navštívili dopoledne. Já jsem si nejvíc užívala barevné stánky s kořením. Zaujaly nás ale i turecké dobroty a italské sýry, šunky a domácí těstoviny. Po náročném vybírání zboží stánkařů jsme pak využili nabídky jedné z místních restaurací a užili si bohatou pozdní snídani. Tento krok vřele doporučuji všem. Kromě toho, že si po nákupním běsnění výborně odpočinete, můžete v klidu a v sedě pozorovat mumraj, okolní hemžení a tep tržnice, které jste ještě před chvílí byli součástí.

Snad právě proto, že se nyní občané velkých měst stále více přiklání k nakupování potravin na malých tržnicích a městských trzích, se Naschmarktu daří i po sto letech od jeho založení. Je to určitě dané módností tohoto místa, ale i tím, že zmínky o tržnici Naschmarkt najdete snad v každém průvodci. Není se čemu divit. Návštěva, i přesto, že si nakonec nic nekoupíte, stojí za to.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.