• Menu
  • Menu

Německo – Brunswick

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Německo – Brunswick

Brunšvik – Brunswick

Starobylé město Braunschweig – také známé jako Brunswick – je druhým největším městem v zemi Dolního Saska na řece Oker. Město  bylo sídlem vévodů Brunswick od roku 1753 do 8. listopadu 1918. Město  leží na jihovýchodě Dolního Saska. Je druhým největším městem Dolního Saska. Nezávislé město je součástí metropolitního regionu Hannover-Brunswick-Göttingen-Wolfsburg, který byl založen v roce 2005. O bohaté historii města svědčí několik historických památek ve starém městě. Mnoho památek bylo zničeno za druhé světové války a mnoho jich bylo přestavěno, co nejblíže k původní podobě. Nejvíce navštěvované je staré náměstí a katedrála, k dalším pak patří muzea a další turistické atrakce.

Brunswick Palace, Schloss-Arkaden

Rekonstrukce zámku Brunswick, Palácový park (Schlosspark),  byl na jaře 2005 po dalším usnesení městské rady z roku 2004 o výstavbě velkého obchodního centra, tzv. Schloss-Arkaden (Palácové pasáže) zcela odstraněn. ). Jeho západní průčelí mělo sestávat z věrné rekonstrukce průčelí Ottmerova paláce. Pro veřejnost byla budova otevřena 6. května 2007. V budově se nachází nákupní centrum Schloss-Arkaden, městská knihovna, městský archiv, zámecké muzeum.

Brunswick Palace, Schloss-Arkaden

Katedrála svatého Blažeje v Brunšviku, německy Dom St. Blasii (et Johannis), je původně kolegiátní kostel v dolnosaském městě Braunschweigu. Od roku 1543 patří luteránské protestantské církvi. Katedrála byla postavena na základech starší románské stavby vysvěcené roku 1030, kterou nechal saský vévoda Jindřich Lev zbořit a vystavěl zde v letech 1173–1195 opět v románském slohu stavbu novou. V dobách pozdějších byly některé části strženy a přistavěny části nové ve slohu gotickém a pozdně gotickém. K pozdní gotice patří dvojitá postranní loď a perpendikulárními sloupy.

Dom St. Blasii

Z počátku 13. století pochází nástěnná výzdoba. Dochované fresky zobrazují výjevy ze života Ježíše Krista a Marie a také patronů katedrály.K významným uměleckým dílům patřícím ke katedrále patří dřevěný krucifix Mistra Imervarda ze 12. století a také sedmiramenný bronzový svícen pravděpodobně vyrobený na příkaz Jindřicha Lva

V románské kryptě je místo posledního odpočinku řady příslušníků welfské dynastie. V hlavní lodi je vápencový náhrobek Jindřicha Lva a jeho choti Matyldy a dlaždice označující hrob císaře Oty Brunšvického a jeho ženy Beatrix.

Zdroj : https://cs.wikipedia.org/wiki/

Další památky ve městě:

Burgplatz a Brunswickův lev, Burg Dankwarderode, Staroměstský trh a radnice, Hagenmarkt, Magniviertel, Schloss Richmond, Staatstheater Braunschweig, Riddagshausen opatství, Naturhistorisches Museum a další…

Brunswick

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *