• Menu
  • Menu

Nový Zéland 5: Ze Severního na Jižní ostrov

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Austrálie a Oceánie » Nový Zéland » Nový Zéland 5: Ze Severního na Jižní ostrov

Wellington, Christchurch a okolí Queenstownu

Wellington je považovaný za největrnější hlavní město na světě. Vítr tam ale lidem neodfoukl úsměv z tváře, právem se umisťuje na vysokých příčkách v žebříčku nejlepších měst pro život. Procházíme se po hezkém pobřeží, okolo je spousta běžců, po ulici se rozléhá zpěv místního umělce. Příjemná atmosféra nás úplně pohlcuje. Za návštěvu zde stojí mimo jiné muzeum Te Papa (a v něm dechberoucí výstava o bitvě o Gallipoli) nebo místní botanická zahrada. Spíme přes Couchsurfing u mladého malíře Brandona, jehož malý domek je od podlahy ke stropu plný obrazů. Bere nás na výlet na kopec Kaukau, ze kterého je Wellington jako na dlani.

Výhled na Wellington

Wellington a Christchurch

Další den se loučíme se Severním ostrovem a letíme zhruba hodinovým letem do města Christchurch, naší první zastávky na Jižním ostrově. Christchurch byl zničen obrovským zemětřesením v roce 2011 a bohužel se z toho ještě úplně nevzpamatoval. Spousta budov je opuštěných, zchátralých, centrum města skoro neexistuje. Oproti Wellingtonu je atmosféra o poznání ponurejší. Utíkáme do přírody.

Přelet mezi Severním a Jižním ostrovem

 

Přes jezera Tekapo a Pukaki do Queenstownu

Probouzíme se do krásného slunného rána. Dostáváme se až k jezerům Tekapo a Pukaki, která spojuje jejich průzračnost, dokonalá modrá barva a výhledy na okolní pohoří včetně nejvyšší hory Nového Zélandu Mount Cook (3724 m n. m.). Užíváme si neobvykle hezkého počasí a s přespáním v městečku Twizel se dostáváme až do ráje zimních i letních sportů – Queenstownu.

Lake Tekapo

Ten je považován za jedno z nejturističtějších míst Zélandu a i mimo sezónu je zde těsno. Turistické atrakce jako jsou bungee jumping nebo lety vrtulníkem, nedaleké lyžařské středisko, hotely, restaurace – to vše dělá z Queenstownu stále vyhledávanější destinaci. My si děláme pěší jednodenní výlet na horu Ben Lomond (1748 m n. m.), kde je turistů o poznání méně. Vracíme se zpět a nabíráme síly na další cestu, pryč z davů do ničím nerušené přírody, protože ta je tady na Novém Zélandu ze všeho nejhezčí.

Z vrcholku Ben Lomond

Foto: Zdeněk Žižka a Anna Sedláková

Anna Sedláková

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *