• Menu
  • Menu

OLPERER HUTTE – ZILLERTALSKÉ ALPY 6

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » OLPERER HUTTE – ZILLERTALSKÉ ALPY 6

Přehrada Schlegeisspeicher

Ráno nikam nespěcháme, a tak „vstáváme“ až v 7 hodin. Pak se ale ještě dlouho válíme… K snídani si dáváme boloňskou s těstovinama. Jsme opět v kempu, takže máme skvělou příležitost se osvěžit (a hlavně umýt) v průzračně čisté, ledové řece. S velkou odhodlaností si tedy dáváme rychlou koupel. Pak pomalu balíme, loučíme se, pořizujeme památeční foto a pak spěcháme na autobusovou zastávku, která je asi 5 metrů od kempu. Mám spoustu puchýřů a jako správný Čech tedy vyrážím v sandálích s fuseklema!

přehrada Schlegeisspeicher
přehrada Schlegeisspeicher

Bus přijíždí přesně v 9:48. Platíme standartní taxu 3,50 € / os + průjezd tunelem 1,70 € / os. Autobus je plný (pro nás) starých lidí. Asi 10 minut čekáme, než projedou auta z druhého směru, pak jsme vpuštěni my a během 10 minut jsme na parkovišti u ohromné přehrady u jezera Schlegisspeicher. Pořizujeme pár fotek (včetně fotky na photopointu) a vyrážíme směr Olperer Hutte. Z parkoviště jsou to asi 2 hodinky prudšího, ale příjemného stoupání s krásnými výhledy (s těžkými batohy je to trošku namáhavější, co si budeme povídat..). Kromě pohledu na celé údolí s jezerem a přehradou se nám po pravé straně ukazuje velký vodopád a nad ním už vidíme chatu. Po cestě dáváme pauzu na pití na vyhlídkové lavičce.

Olperer Hutte

Na chatu dorážíme kolem 14h. První čeho si všímáme, jsou malinké domečky pro slepice a dva, kolem chaty pobíhající, bílý hafani.  Protože fouká a my už nechceme být spálené od slunce, místo na terasu si sedáme dovnitř. Chata je moderní a moc pěkně designovaná. Sedáme si k velkému oknu s výhledem a objednáváme radlera, horkou čokoládu a něco na zub (cosi co Ifča díky své skvělé němčině považuje za cheesecake, ale nakonec je to piškotové těsto s mascarpone, meruňkama a ananasem). Na chatě je příjemně, docela si užíváme. Dřevěná chata je nově postavená v roce 2007 a uvnitř jednoduše, ale moderně vybavená. Moc se nám odsud nechce, ale vyrážíme směr Friesenberghaus.

hafani u Olperer hutte
hafani u Olperer hutte

Lávka Hängebrücke

Po pár minutách přecházíme po zavěšené lávce a pokračujeme dále. Za půl hodiny nacházíme vhodné místo pro oběd. Rovný plácek s výhledem a vodou (sníh a malý vodopádek/možná tající sníh). Dneska svíčková s těstovinami hodně al dente (=někdo to nedovařil).  Pokračujeme traversem, který místy stoupá (podle Ifči/mapy jsme měly spíš klesat) a překvapením na závěr je velké množství, občas namrzlých, občas roztátých, sněhových polí.

Sára na lávce
Sára na lávce

Přespávačka na útesu

Na protějším kopci už vidíme náš cíl, ale jelikož chceme stejně spát ve stanu a přímo pod námi je krásný (šikmý) „plácek“ na útesu s úžasným výhledem na okolní hory a na jezero Friesenbergsee pod námi, scházíme k němu a stavíme stan.  Jakmile jsme vše postavily a uvelebily se ve stanu, akorát začalo pršet. Máme to ale štěstí!
Dáváme si na 2 hodinky šlofíka. Kolem 21h se budíme a jelikož jsme ještě nevečeřely a chceme se trošku zahřát, vaříme teplou polévku (bramboračku) se smaženýma palačinkovýma nudličkama.
Zuby čistíme žvýkačkou a s plnými břichy a za uklidňujících zvuků kapek, dopadajících na náš stan (uklidňující hlavně proto, že jsme v suchu) usínáme. Spíme trošku z kopce, ale jde to (odhadem tak úhel 20°).

Ifča a její svíčková al dente
Ifča a její svíčková al dente

cestopis následující

cestopis předcházející

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.