• Menu
  • Menu

Polsko, Norsko 4

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Norsko » Polsko, Norsko 4

Botanická zahrada- OSLO

Botanická zahrada, pondělí – 9.6.2014. Protože se mi předchozí večer již nepodařilo koupit chleba, šla jsem si ho koupit ráno. Ačkoli bylo pondělí, ulice byly jako vymetené a všechny obchody zavřené. Nakonec se mi podařilo koupit bagetu v obchůdku, ve kterém jsme nakupovaly nejčastěji. Později jsem od slečny na recepci hostelu zjistila, že v Norsku je v ten den jakýsi náboženský svátek, takže se nepracuje. Slečna byla spokojená, protože ona má prý za práci ve svátek aspoň dvojnásobnou mzdu.

Měly jsme ještě asi dvě hodiny času, takže jsme se rozhodly pro návštěvu nedaleké botanické zahrady. Kousek jsme popojely tramvají a zbytek došly pěšky. Zahrada je volně přístupná a návštěvy jsme rozhodně nelitovaly. Zahrada byla rozdělena do několika částí – kamenná část, vikingská část nebo třeba bylinková zahrádka. Vedle zahrady je i Munchovo muzeum, ale to jsme nestíhaly a navíc bylo možná stejně zavřené.

Botanická zahrada v Oslu byla založena v roce 1814. Rostlinné sbírky obsahují přibližně 7500 druhů rostlin z  Norska a jiných částí světa.

Do hostelu jsme se vrátily pěšky, dobalily věci a chvíli po jedenácté už nasedaly do taxíku. Na letišti Rygge jsme byly ve 12.15 hod. a utratily poslední peníze. To, co nám zbylo, jsme daly do banku a koupily společně jedny předražené, ale výborné, tortilové chipsy. Odlet byl na čas ve 14.15 hod., ve Wroclawi jsme přistávaly v 16 hod. Tranzitem jsme přejely na parkoviště, rozdělily se opět na dvě skupinky a v 18.30 hod. už jsme byly zase v Trutnově

na začátek cestopisu

předcházející den

Závěr

Letos nám trochu trvalo rozhodnout se pro cílovou destinaci – jednak už toho máme poměrně dost sježděného, jednak se názory při počtu tolika lidí samozřejmě občas neshodují. Původní plán na cestu do Hamburgu ztroskotal na tom, že nebylo tolik levných letenek na stejný let. Oslo jsme nakonec vybraly při naší schůzce v trutnovském UPu – letence za tisícovku se prostě nedalo odolat. Všechny jsme se dopředu bály jednak vysokých cen, tj. nemožnosti si cokoli koupit, a pak také počasí, které mohlo být na severu všelijaké. Ceny byly podle očekávání, ale díky zásobám z domu se to dalo zvládnout. A počasí bylo luxusní.

Botanická zahrada Oslo (12)

Oslo a stejně tak Wroclaw byla kouzelná města s báječnou atmosférou.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *