• Menu
  • Menu

Ostrov Fuerteventura 4 – Cotillo

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Fuerteventura » Ostrov Fuerteventura 4 – Cotillo

Pláž El Cotillo – Playa de La Concha

Je sobota a my dnes vyrážíme do Cotillo. Chceme jet busem do Corralejo a pak pokračovat dále až do Cotillo. Chtít je málo a bus má zpoždění a navazující spoj nestihneme. Jdeme tedy na stop. Zastavuje nám hned první auto, je to masérka z našeho hotelu. Hurá!! Odveze nás až na zastávku.  Bus č. 8 právě přijíždí, tak to máme štěstí. Díky!

Cesta z Rosaria do Cotillo trvá necelou hodinu a stojí 3,2 EUR. A jako všude po ostrově, pokud jezdíte místní dopravou, mějte připravené drobné!

V  rybářské vesnici – městečku  jsou 2 zastávky autobusu, moc nevíme, kde teda vystoupit. Jedna zastávka je takový malý autobusáček, ta druhá pak je na konci světa a tam vystupujeme my. Dle informací jezdí busy zpět do 22 hodin, ale  vůbec není jisté, že všechny jedou i z této  konečné zastávky.

El Cotillo

Jdeme směrem k plážím. Je odliv a tak moře je dost daleko a moc nevypadá, že by se teď dalo koupat. Míjíme písčitou pláž, kde si odliv užívají hlavně malé děti. My pokračujeme dále až na malé útesy,  za kterými je schovaná malá laguna s průzračnou vodou.  Jdeme si zaplavat. Je to skvělé a osvěžující. Malých lagun i s pískem je několik i přímo na černé lávě, která nás tady všude obklopuje. Lidé jsou roztroušeni mezi skalisky.

pláže El Cotillo

Příliv začíná po 14 hodině a vše se začíná zaplňovat vodou. V dáli vidíme maják a tam se chceme podívat. Auto nemáme a cesta v tom vedru měsíční krajinou asi nic moc. K majáku je to možná 4 km, jezdí tu auta a tak si jedno stopneme a u majáku jsme za pár chvil. Jsou to místní, paní teda pochází z Chile, ale její muž je pravý Fuertevenťan. Podél pobřeží vidíte stát karavany. Gabča vzpomíná, že právě tady pře několika lety s dětmi bivakovali.

pláže El Cotillo

Maják Faro del Tostón

Funkční maják na severu od města El Cotillo najdete  v divoké kamenné zátoce, kde za přílivu. Uvnitř majáku se nachází  muzeum fuerteventurského námořnictví a rybářství. Najdete i menší kavárnu. Věž měří 30 m, odtud je vidět i ostrov Lanzarote. Okolí majáku je skvělým místem pro pozorování západu slunce.

U majáku se seznamujeme s Němci, kteří  mluví perfektně česky. Je jim 80 let a v Německu už žijí dlouho. Mají auto a tak nás přiblíží cestou zpět k plážím v Cotillo.

Faro del Tostón

 

Na pláži je teď při přílivu hodně lidí, yykoupeme se a pak pokračujeme po pobřeží směrem do starého přístavu. Západ slunce nás pak zastihne mna nádherném místě s vyhlídkou na oceán a tříštící se vlny i rybáře. Usedáme v  restauraci /Restaurante La Marisma de Mariquita Hierro/. Příjemný personál, výběr čerstvých ryb, my si dáme studené pivo a krevety na česneku. Obsluhuje nás mladá dívčina a dokonce rozumí naší řeči, její maminka pochází ze Slovenska a vaří tady v kuchyni. Moc milé. Sluníčko se pomalu sklání nad hladinu a ke vší té kráse nám hrají dva mladíci na kytaru.

Restaurante La Marisma de Mariquita Hierro.

Je už tma, jdeme malebnými uličkami, kolem hospůdek s výhledy na oceán, všude je živo. My už ale musíme pospíchat na autobus. Ptáme se lidí  na ulici, ale nikdo moc neví kam nás poslat. Nakonec, k našemu údivu, se ocitáme u zastávky  na malém autobusáčku. Autobus č.8. právě přijíždí. V Coralejjo přestoupíme na bus č.6 a kolem 20.30 jsme až u našeho hotelu.

Krásný den to byl.

Pláž El Cotillo – Playa de La Concha

Pláž leží na severozápadní části ostrova . Pozvolná pláž tvoří malou zátoku s bílým pískem. Je vhodná  pro rodiny s dětmi nebo i pro seniory. Hned opodál za útesy je možnost se vykoupat v průzračném moři s malými útesy. Vstup není tak pohodlný, ale koupání stojí za to.

El Cotillo

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *