• Menu
  • Menu

Ostrov Fuerteventura 2 – Caleta de Fuste

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Fuerteventura » Ostrov Fuerteventura 2 – Caleta de Fuste

Playa del Castillo

Dnes se poprvé vydáváme busem do hlavního města Puerto del Rosario. Zastávka je kousek od hotelu Riu. Linka č. 6 nás doveze na hlavní autobusové nádraží asi za 40 minut. Určitě mějte připravené drobné mince, řidiči nerozměňují! Lístek stojí kolem 1 EUR.

Busem do Riosaria

Estacion Insular De Guaguas

Hlavní autobusové nádraží / Tiadhe/,  se nachází u hlavního tahu přes město cca 1 km od přístavu. Na autobusovém nádraží  Estacion Insular De Guaguas  /nádraží je dopravním uzlem po celém ostrově Fuerteventura/ přestupujeme na bus č.3 , který nás odveze do Caleta de Fustes /cena 2,5 EUR/, kde by měly probíhat „Africké trhy“o kterých nás informovala naše delegátka.

Na autobusovém nádraží Estacion Insular De Guaguas

Africké trhy

Trhy se nacházejí u hlavní silnice v Caleta de Fustes a velmi nás zklamaly. Zajímavé byly jen kypré a barevné Afričanky. Další plus bylo, že jsme se seznámily s Kristínou, která tu s rodinou žije už 12 let a na trzích prodává své  přírodní produkty a kosmetiku. Pozvala nás na trhy do Coralejo, ty se nám prý budou líbit.

Africké trhy – Caleta de Fuste

Je nám vedro a tak z trhů rychle mizíme a jdeme směrem k moři.

Caleta de Fuste

Toto letovisko je plné hotelů, apartmánů, obchůdků a restaurací a kaváren. Caleta de Fuste leží na východním pobřeží ostrova Fuenteventura. Oblíbené středisko nabízí také dvě 18 jamková golfová hřiště.

Caleta de Fuste

Playa del Castillo

Pláž Playa del Castillo, která se nachází v oblíbeném letovisku Costa Caleta,  je 800 metrů dlouhá pláž s jemným  pískem. Leží v mělké a klidné zátoce. Pláž je chráněná před větrem vlnolamy. Je zde kompletní turistické vybavení. Dnes příjemné sluníčko i teplota vody byly příjemným zpestřením našeho výletu.

Playa del Castillo

 

Poblíž je malý přístav a zbytky středověkého opevnění.

Playa del Castillo

Před cestou zpět jsme si zašly na točené pivo do Irish Pubu.

Irish Pub Caleta de Fuste

 

Zpět do Rosaria jsme jely stopem a odtud busem č.6 k hotelu Riu.

stopem do Rossaria

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *