• Menu
  • Menu

Ostrov Fuerteventura 6 – Costa Calma

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Fuerteventura » Ostrov Fuerteventura 6 – Costa Calma

Playa de Sotavento

Dnes se vydáme na jihovýchodní část ostrova,  do Costa Calma, kde máme sraz s Helčou a Jirkou. Busem přes Rosario, vystupujeme u  ZOO a botanické zahrady. Vlastně tam ani nejdeme, koukneme ke vstupu a návštěvu přenecháme dětem a jejich rodičům. Po celém ostrově jsou vypraveny autobusy , které vás od hotelu zdarma k ZOO dovezou.

Oasis Park

Oasis Park

Oasis Park je největší zoo a botanický park na Kanárských ostrovech. Nachází se v jižní polovině ostrova u východního pobřeží u města La Lajita.Oasis Park je rozlehlým územím u rybářského městečka La Lajita, na kterém se od roku 1985 rozkládá zoologická a botanická zahrada. Jedná se o záchranářskou stanici, školu v přírodě, safari, jedinou ZOO na ostrově Fuertaventura. Cílem je spojení lidí, zvířat a rostlin. Najdete zde přes 3 000 zvířat 230 druhů, které se volně pohybují na prostoru 800 000 km². Hned vedle Zoo je i  největší botanická zahrada kaktusů v celé Evropě! Kromě klasické vyhlídky na zvířata formátu zoo, tak jak ji známe u nás v ČR, je zde možnost vyjížděk na velbloudech. Interakce se zvířaty je zde možná na více místech – se zvířaty je možnost si hrát nebo je nakrmit.

Oasis Park

Do Costa Calmy to není daleko, ale je vedro a tak jdeme na stopa.

 

Costa Calma

Auto nás vyhodí u SPARU, odkud to k hotelu R2 Pájara Beach není daleko. Setkání s kamarády je moc milé a tak jdeme společně na pláž. R2 Pájara Beach & Spa Costa Calma je krásný rozlehlý moderní hotel nacházející se nedaleko nejznámější pláže s bílým pískem Playa de Sotavento. Menší písčitá pláž bez plážového servisu s přístupem po schodech se nachází v zátoce se skálami v blízkosti hotelu. Příjemné koupání  možnost výletů po břehu na další písčité pláže.

pláže u Pájara Beach Costa Calma
pláže u Pájara Beach hotel – Costa Calma
pláže u Pájara Beach Costa Calma

Na pláži si užíváme slunce a koupání až do 15.30, pak už pospícháme na místní bus , který by nás mohl odvést od ZOO zpět k hotelu. Trochu nevíme odkud jet, ale místní se nám snaží pomoci a tak busem č.1 jedeme až k ZOO. Náš  bus tady stojí, ale řidič nám zabouchne před nosem a vykazuje nás ať si jdeme na taxi. Důvod je jasný, my nebyly v ZOO, AHA, ale dopředu jsme se ptaly delegátky, která nám řekla, že s busem jet můžeme. NO, NEMŮŽEME!

Trochu jsme rozladěné, ale co, jdeme na stopa. Zastavuje nám klučina, Němec s africkými kořeny, proto ten exotický vzhled! Zajímavostí je, že jeho tatínek pochází z Beninu, kde mají hotýlek a že máme přijet, dostaneme slevu. Letenky do Beninu jsou prý ale hodně drahé. Vystoupíme u autobusového nádraží v Rosariu , odkud nám jede už známý bus. Č.6 a za 25 minut jsme až u našeho hotelu.

bus Costa Calma

Playa de Sotavento

Přes pláž Esmeralda /Playa Esmeralda/je možné se dostat ais za 20 minut k pláži Sotavento .Pláž Sotavento je nejdelší kanárská pláž se zlatožlutým pískem patřící mezi nejkrásnější pláže Evropy. Pláž Sotavento se táhne v délce asi 5 severovýchodně od rekreačního střediska Jandia.  Je součástí soustavy 30 kilometrů pláží na východním pobřeží tohoto ostrova. Nejsou zde tak ledové vlny, vane tu většinou příjemný teplý vítr ze západu, ale vítr tady umí být také velmi silný. Na své si tady přijdou také milovníci  surfů, podmořského života, protože potápět se lze již několik metrů od břehu. . Navíc je dobře dostupná z hotelů letoviska i od hlavní silnice spojující jih ostrova s jeho metropolí Puerto del Rosario..

Coffete

Ještě večer zkoušíme objednat výlet na pláž Coffete. Ale je beznadějně vyprodáno! Coffete – široká pláž se svtělým pískem  a  s průzračnou vodou, strhujícími výhledy a odlehlou atmosférou, lemovaná skalnatými útesy.  10 km dlouhá Playa de Cofete se nachází v jihozápadní části kanárského ostrova Fuerteventura. Dostanete se k ní jen přes 20 km dlouhou štěrkovou cestu z městečka Morro Jable.

pláž Coffete  foto Martin Rychta

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *