• Panenky – zámek Blatná

  od • 25.7.2016 • Jihočeský kraj • Štítky: , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Výstava léto 2016

  Cílem našeho krátkého víkendového výletování při  tropickém počasí, doprovázeného bouřkami, byla Blatná a její okolí. Splnili jsme si vše, od koupání v žulových lomech a spaní na břehu rybníka až po návštěvu pohádkového zámku Blatná.

  zámek Blatná

  zámek Blatná

  Přímo na zámku je výstava panenek. Moc se nám v tom vedru na výstavu nechtělo, ale nakonec jsme si krásně zpříjemnili čas čekání na prohlídku zámku. V krásných prostorách zámeckých místností paláce, který je jinak v rekonstrukci, nás přivítala přímo sběratelka i pořadatelka této nevšední výstavy Jiřina Havlová. Kdo chtěl, měl prohlídku i s příjemným i odborným výkladem.

  Blatná - výstava panenek

  Blatná – výstava panenek

  Krásné panenky, některé vzácné, usměvavé i smutné, některé jak živé, nádherně oblečené. Na výstavě v Blatné je k vidění na 300 kousků panenek, několik kočárků a postýlek z období  našich babiček, maminek i těch modernějších. Uvidíte tady panenky české /československé/,  z různých koutů Evropy i světa.

  Blatná - výstava panenek

  Blatná – výstava panenek

   

  Vstupné na výstavu je : dospělí 40 Kč, děti 20 Kč. Otevřeno v době otevření zámku Blatná, výstava panenek od 5 .7 do  30. 8 2016, 10- 16 hodin

   

   

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *