• Menu
  • Menu

Panenky – zámek Blatná

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » Panenky – zámek Blatná

Výstava léto 2016

Cílem našeho krátkého víkendového výletování při  tropickém počasí, doprovázeného bouřkami, byla Blatná a její okolí. Splnili jsme si vše, od koupání v žulových lomech a spaní na břehu rybníka až po návštěvu pohádkového zámku Blatná.

zámek Blatná
zámek Blatná

Přímo na zámku je výstava panenek. Moc se nám v tom vedru na výstavu nechtělo, ale nakonec jsme si krásně zpříjemnili čas čekání na prohlídku zámku. V krásných prostorách zámeckých místností paláce, který je jinak v rekonstrukci, nás přivítala přímo sběratelka i pořadatelka této nevšední výstavy Jiřina Havlová. Kdo chtěl, měl prohlídku i s příjemným i odborným výkladem.

Blatná - výstava panenek
Blatná – výstava panenek

Krásné panenky, některé vzácné, usměvavé i smutné, některé jak živé, nádherně oblečené. Na výstavě v Blatné je k vidění na 300 kousků panenek, několik kočárků a postýlek z období  našich babiček, maminek i těch modernějších. Uvidíte tady panenky české /československé/,  z různých koutů Evropy i světa.

Blatná - výstava panenek
Blatná – výstava panenek

 

Vstupné na výstavu je : dospělí 40 Kč, děti 20 Kč. Otevřeno v době otevření zámku Blatná, výstava panenek od 5 .7 do  30. 8 2016, 10- 16 hodin

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *