• Menu
  • Menu

Paříž – září 2018 – Versailles a Eifelovka

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » Paříž – září 2018 – Versailles a Eifelovka

Snídani jsme si tentokrát daly v Café Blanc přímo v ulici, ve které se nacházel náš hotel – čokoládový croissant a omeleta stály za to (13 EUR/osoba). Autobusem č. 72 jsme se ze zastávky Rivoli – Louvre dostaly za pár minut na zastávku Grand Palais. Odtud byl už výhled na Eifelovku. My jsme se přes most dostaly k Invalidovně na zastávku RER C (3,65 EUR). Zhruba za půl hodiny jsme už vystupovaly u Versailles.

Fronta před zámkem se nám zdála nekonečná a všichni, kdo ji vystáli, mají můj obdiv. My jsme měly lístky koupené už z domu přes internet na 11:00 hod. (27 EUR/dospělý). Uvnitř Versailles to děti vůbec nebavilo a upřímně se jim ani nedivím, protože tam bylo strašně narváno, takže i já jsem se těšila, až se z těch chodeb vymotáme a užijeme si venkovní zahrady. Vstup do zahrad jsme měly v rámci jednoho lístku. Děti normálně neplatí, ale protože byla sobota a to jsou v parku v některých fontánách hudební představení (tj. hraje hudba a fontány do toho stříkají), musely jsme koupit lístky i dětem (10 EUR).

Ve Versailles jsme strávily asi 3,5 hodiny a pak se RER C vrátily do centra Paříže. Vystoupily jsme na Champs de Mars, pár metrů od Eifelovky. Daly jsme si oběd a pak se přesunuly pod věž. Musely jsme projít bezpečnostní kontrolou. Daly jsme si zmrzlinu a kávu a pak počkaly do 17:30 hod., protože na tuhle hodinu jsme měly rezervované lístky na vrcholek Eifelovky (12,50 EUR/dospělý). I přesto, že jsme měly lístky, jsme musely celkem dlouho čekat ve frontě, než jsme se dostaly k výtahu. Ten nás vyvezl do 2. patra, kde jsme musely přestoupit na další výtah na vrcholek věže.

Eifelovka

Počasí nám přálo, takže výhledy byly fantastické. Chvíli jsme byly na vršku a pak sjely do druhého patra, kde bylo přecijen víc místa. Vydržely jsme tady do 19:30 hod. a pak se už vydaly na zastávku autobusu č. 72, který nás měl přivézt až na Ponte des Artes. První autobus, do kterého jsme vlezly, nás však vyhodil už u Grand Palais, kde jsme musely počkat na další. Nám to ale nevadilo, protože jsme se aspoň mohly kochat výhledem na Eifelovku, která svítila a chvílemi blikala na nebi, které bylo zapadajícím sluncem zbarvené do ruda.

Ze zastávky Ponte des Arts jsme to vzaly do hotelu přes noční Louvre. Stavily jsme se ještě v obchodě pro něco k večeři a pak si povídaly na pokoji. Za celý den jsme ušly 12 km.

Louvre

Snídani jsme si v neděli daly nedaleko hotelu (7,50 EUR) a pak si v rychlosti prohlédly Louvre ještě za dne (od hotelu jsme to měly cca 300metrů). Kolem desáté jsme si vyzvedly batohy na hotelu a došly na zastávku RER B, abychom přejely na letiště. Odlet byl tentokrát s Airfrance (výhodou je, že ta na rozdíl od ČSA dává na palubě občerstvení) ve 13:15 hod., což znamenalo, že do Prahy jsme dolétly v 14:45 hod. Pak už nás čekala jen cesta domů.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *