• Menu
  • Menu

Park Dolní Břežany

Keltský a Mlynářský park Dolní Břežany

Obec nad Břežanským potokem na jižním okraji Prahy nás opravdu  mile překvapila. Dolní Břežany jsou  spádovým centrem pro okolní obce nad vltavským údolím.  Rychle se rozvíjející obec  se starou  i moderní zástavbou. Kolem opraveného  renesančního zámku jsme jen projely. Naším cílem byl park, který  se nachází v centru obce,  podél silnice z Břežanského údolí směrem na Jesenici, naproti benzínové pumpě.

Park Dolní Břežany

Parky

Přejdeme přes můstek a jsme  v klidovém  a relaxačním prostoru  u rybníků obklopených zelení. Kolem rybníků jsou zelené travnaté plochy herní i architektonické prvky, kamenné i dřevěné,  pro děti i dospělé. Je zde amfiteátr, skatepark i hřiště s basketbalovým košem, dětské hřiště, lanová prolézačka a další. Na mnoha místech jsou odpočinkové lavičky. Keltský park a park Mlynářský na sebe navazují, odděluje je jen úzká silnice.

Park Dolní Břežany

Park připomíná historickou etapu osídlení území pohanskými předky. Inspirací návrhu  byla historie území a keltské oppidium, které kdysi nedaleko stávalo.  Keltský park vznikl rekultivací nevzhledné skládky zeminy a rybníku s mokřady. Výstavba centrálního parku probíhala v letech 2009–2010. Park byl realizován podle architektonického návrhu Ateliéru zahradní a krajinářské architektury Zdeňka Sendlera a Václava Babky.

Park Dolní Břežany

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *