• Menu
  • Menu

Rozhledna Pavlíkov

Houba

Velikonoce na rozhledně v Pavlíkově byly krásně rozfoukané s nádhernými výhledy  do dalekého okolí, ať už na Doupovské hory, Rakovnickou kotlinu, Krušné hory, Brdy s hradem Radyní, Křivoklátskou pahorkatinu a další… .

Rozhledna Pavlíkov

Tuhle krásnou a originální  rozhlednu, v nadmořské výšce 506 metrů na Senecké hoře, vystavili v letech 2014-2015 podle projektu ing. Arch Točíka. Obdiv detailům konstrukce i celé stavbě! Dolní část má tvar pravidelného čtyřbokého komolého jehlanu, je zhotovena z betonu a zakončena spodním vyhlídkovým ochozem. Horní část rozhledny je vyrobena z lepeného dřeva, doplněna ocelovými prvky.

Rozhledna

Výška rozhledny je 21,5 metru. První vyhlídkový ochoz je ve výšce 7,9 metrů a druhý ochoz je ve výšce 18,4 metrů. Slavnostně se turistům otevřela v sobotu 2. května 2015. K rozhledně vede 4,5 km vlastivědná  stezka , která  vás seznámí s historií, osobnostech i zajímavistech Pavlíkova. Rozhledna je vzdálená od obce Pavlíkov asi 0,7 km.

Rozhledna Pavlíkov

Otevírací doba:
Od 1. 4. do 31. 10. denně 9.00 – 18.00

Rozhledna Pavlíkov
Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *