• Rozhledna Pavlíkov

  od • 13.4.2018 • Středočeský kraj • Štítky: , , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Houba

  Velikonoce na rozhledně v Pavlíkově byly krásně rozfoukané s nádhernými výhledy  do dalekého okolí, ať už na Doupovské hory, Rakovnickou kotlinu, Krušné hory, Brdy s hradem Radyní, Křivoklátskou pahorkatinu a další… .

  Rozhledna Pavlíkov

  Tuhle krásnou a originální  rozhlednu, v nadmořské výšce 506 metrů na Senecké hoře, vystavili v letech 2014-2015 podle projektu ing. Arch Točíka. Obdiv detailům konstrukce i celé stavbě! Dolní část má tvar pravidelného čtyřbokého komolého jehlanu, je zhotovena z betonu a zakončena spodním vyhlídkovým ochozem. Horní část rozhledny je vyrobena z lepeného dřeva, doplněna ocelovými prvky.

  Rozhledna

  Výška rozhledny je 21,5 metru. První vyhlídkový ochoz je ve výšce 7,9 metrů a druhý ochoz je ve výšce 18,4 metrů. Slavnostně se turistům otevřela v sobotu 2. května 2015. K rozhledně vede 4,5 km vlastivědná  stezka , která  vás seznámí s historií, osobnostech i zajímavistech Pavlíkova. Rozhledna je vzdálená od obce Pavlíkov asi 0,7 km.

  Rozhledna Pavlíkov

  Otevírací doba:
  Od 1. 4. do 31. 10. denně 9.00 – 18.00

  Rozhledna Pavlíkov

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *