• Menu
  • Menu

Petračka

U vodní nádrže Trnávka

Petračka se nachází na břehu údolní nádrže Trnávka, v místě  mezi obcemi Želiv, Brtná a Červená Řečice. Ke středisku Petračka se dostanete přímou komunikací z obce Brtná.

Pláž i občerstvení

Ve středisku je velká travnatá pláž. U dřevěného mola je další vstup do vody i možnost vyzkoušet plavbu na lodičce ze zdejší loděnice. U budovy je občerstvení s výčepem. Venkovní posezení i možnost dělání ohýnku a grilování. Odtud je přehled přes celou pláž a pěkný výhled na vodu. Místo je vhodné na koupání , na rekreaci s dětmi i rybaření.

Petračka
Petračka

 

Rybaření
Trnávka je vyhledávaným rybářským revírem spadajícím pod působnost Rady ČRS. Rozprostírá se mezi obcemi Želiv, Brtná a Červená Řečice v délce 12 km s vodní plochou 84 ha a zadržuje 5 700 000 m3 vody. Povolen je lov z plavidel, hlubinná přívlač, noční rybolov není povolen.

Petračka
Petračka

Výlety  

Z Petračky je možno podnikat krásné výlety do přírody pěšky i využít cyklistické trasy. V okolí je mnoho pěkných tipů na výlet klášter Želiv, město a zámek v Červené Řečici, rekreační středisko Trnávka. Když vás příroda omrzí můžete si udělat výlet do Humpolce Pelhřimova nebo navštívit zámek Loket.

Rekreační středisko Petračka disponuje kapacitami pro ubytování. Ubytování je možné v pokojích v hlavní budově nebo v chatkách.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *