• Menu
  • Menu

Petřín a jeho zahrady

Petřín je velmi navštěvovanou a oblíbenou dominantou Prahy. Komplex zahrad vrchu Petřína se skládá z několika zahrad a sadů rozmanitého původu. Do komplexu jsou zahrnuty , Strahovská zahrada, Lobkovická zahrada, Seminářská zahrada , Růžový sad, Park u rozhledny, Sad Nebozízek, Zahrada Kinských.

Petřín Praha

Komplex celého Petřína je krásný po celý rok a každé roční období mu vrývá neopakovatelnou podobu a kouzlo.

Výhled na  panorama Prahy z Petřína

Rozhledna na Petříně  byla postavena v Praze roku 1891 u příležitosti pořádání  jubilejní zemské výstavy . Nákladem a péčí Družstva rozhledny na Petříně a z pobídky KČT s přispěním  Hlav. města Prahy dle návrhů Františka Prášila a Julia Součka. Konstrukci zhotovila Mostárna pražská při Českomoravské strojírně v Praze. Členové Klubu českých turistů , kteří navštívili v roce 1889 Paříž, byli tak nadšeni pohledem na Eifelovu věž , že rozhodnutí vytvořit něco podobného v Praze se jim podařilo splnit. Nejenom pohled  na panorama Prahy, Pražský hrad , ale při pěkném počasí i výhled  na krásnou českou krajinu s Řípem a Českým středohořím na severu , na Krkonoše na severovýchodě patří mezi neopakovatelné zážitky při návštěvě Prahy. Rozhledna je přístupná dvěma od sebe oddělenými schodišti, jedno slouží por výstup , druhé pro sestup. Výška rozhledny je 63,5 m se základnou v nadmořské výšce 324 m.n.m.

Další velmi známou a oblíbenou atrakcí je Zrcadlové bludiště, které je možné navštívit denně od 10 – 22 hodin.

Petřín Praha

Lanová dráha na Petřín – navazuje na tramvajovou dopravu v zastávce Újezd – Nebozízek – Petřín. Pro jízdu platí jízdenky MHD. Lanovka jezdí  od března do listopadu od 9 – 23 hodin.

První lanovka vyjela na Petřín 25.července 1891 s pohonem na vodní převahu.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *