• Menu
  • Menu

Pískovna Veltruby

Jezero na koupání

Jezero Veltruby jsme objevili spíše náhodou. Jezdíme sem příležitostně 2 roky, zaplaveme a zase odjíždíme.  Voda nás zatím nezklamala a vždy tady bylo příjemné koupání. Kolem pískovny je několik vstupů do vody. Kolem jsou pole a břeh je z větší části porostlý rákosem a orobincem. Stín je pouze pod několika vzrostlými stromy  v místě nejblíže silnici. Místo není úplně vhodné na nějaké piknikové poležení. KOUPÁNÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

pískovna Veltruby
pískovna Veltruby

Pískovna Veltruby 

Těžba  písku zde započala poměrně nedávno a pokračuje i v současné době. Celý lom je zatopený. Pískovna má  rozlohu 23,8 ha, vodní plocha má velikost 18 ha a místy hloubku až 13,5 m. Pískovnu najdete asi  500 m severně od obce Veltruby v blízkosti silnice II/125 mezi Velkým Osekem a Ovčáry. Celá pískovna je zatopená.

pískovna Veltruby
pískovna Veltruby

Rybářský revír

 Je zakázáno zavážení a zaplavávání návnad a nástrah a umisťování bójek. Na celém revíru je celoroční zákaz lovu planktonu. Podél celého revíru platí zákaz stanování a staveb přístřešků. Míra kapra je 40 cm, sumce 60 cm, štiky 55 cm.

Těží se zde pro prodej  písek  0/4 . Surovina je těžena plovoucím korečkovým bagrem a následně upravena na sítovém třidiči. Upravená surovina je uložena na dostatečně velké deponii, kde dochází k odvodnění. Tato technologie nám umožňuje nabídnout  nabídnout kvalitní tříděné kamenivo po celý rok.

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *