• Menu
  • Menu

U Lasíků

Únětice

Udělat si výlet do Únětic, znamená spojit pěknou procházku s gastronomickým zážitkem. Na kole nebo pěšky, s dětmi i s kočárky,  trasa vede  přírodní rezervací Roztocký háj – Tiché údolí podél únětického potoka.

hospoda U Lasíků
hospoda U Lasíků

Hospoda u Lasíků

V bývalé kolářské dílně, která se proměnila na romantickou hospůdku, máte pocit , že jste na  návštěvě u babičky na venkově. Uvnitř restaurace se nekouří a pokud je slunečný den, tak můžete posedět venku. Na výběr pak máte koláče jablečné, borůvkové, makové, vdolky, buchty, pizzu, slané koláče, chleba se sádlem, polévku…kvasnicové pivo Maiselś Weisse, vína, kávu, domácí šťávy i čaje.  Všechny tyto voňavé dobroty pečou přímo tady a na stůl je nosí ještě teplé. Koláče jsou hlavní kulinářskou pýchou této hospůdky. Společně s quichem jsou nabízeny v krásných kameninových formách z říčanské keramiky . U Lasíků se pořádají různé akce pro děti i dospělé , různé hudební akce, například festival ukulele.

skvělé domácí koláče
skvělé domácí koláče

Otevřeno

čtvrtek a pátek 15 – 21h sobota, neděle, svátky 11 – 21h

Ubytování

Pokud by jste u Lasíků chtěli přespat, můžete se tady i ubytovat. Penzion U Lasíků se nachází 10 minut od Prahy, 15 minut od letiště Václava Havla a 3 minuty od zastávky autobusů 355, 359 jezdících do Prahy 6 (metro A).  Můžete jet také  vlakem do stanice Roztoky u Prahy. Jezdí každou půlhodinu z pražského Masarykova nádraží nebo z Holešovic (směr Kralupy). Linkou S4 budete v cíli do dvaceti minut.

Více : zde 

hospoda U Lasíků
hospoda U Lasíků

A když jste v Úněticích můžete navštívit zdejší pivovar 

První  písemná zmínka o výrobě piva v Úněticích pochází z roku 1557. Ve starých kronikách stojí: „Tehdy dobré pivo vařili i kanovníci v Úněticích.“ Pivovar zde byl postaven pravděpodobně roku 1710. Tento letopočet je vytesán v základovém pilíři v prostorách sladovního humna, kde se dnes nachází Pivovarský výčep. Vlastníkem pivovaru byla téměř po celou dobu Metropolitní kapitula u sv. Víta v Praze, která jej však po většinu času pronajímala. Únětické pivo se vařilo světlé i černé a bylo expedováno jak v sudech, tak v jednotlivých lahvích – a mělo svou kvalitu a osobitou chuť. Točilo se samozřejmě v únětických hostincích (U Landů a U Kejmarů), lahvové se prodávalo, dnes by se řeklo v bufetu, U Nykodýmů. Podle vyprávění jednoho z pamětníků pivovarské sladovny se svého času pivo z Únětic v noci vozilo i do známé restaurace „U Holubů“ na Smíchově, kde se prodávalo jako pravé plzeňské.

Únětický pivovar
Únětický pivovar

Znovuzrození Únětického pivovaru

V březnu 2010 se pod vedením manželů Tkadlecových z nedalekých Roztok u Prahy začal připravovat projekt na „Znovuzrození Únětického pivovaru“. První várka Únětického piva byla uvařena 15. května a 11.června 2011 se slavnostně otevřely brány Únětického pivovaru a byla zahájena novodobá historie pivovaru.

Více o pivovaru : zde 

 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *