• Menu
  • Menu

Pláž Mokropsy

Autem to do Černošic máme 10 minut. Je pátek navečer a tak s Doctorem vyrážíme. Žádné vstupné se nevybírá a i pejsci sem mohou. Na pláži není přeplněno, ale lidí je tu dost. Doctor je štěně a rád by si hrál, štěká jak o život a tak ho beru na vodítko a jdeme po břehu o kus dál než je písečná pláž. Voda je příjemná a tak se brouzdáme. V některých místech se dá i plavat, ale to vyzkoušíme až příště. U stánku si dáme párek v rohlíku, milá obsluha nabídne i vodu pro pejska.

Mokropsy pláž

Trochu pohybu nám neuškodí a tak přes červený most a Berounku jdeme na protější břeh až  jezu. Kolem potkáváme několik rybářů, Berou? No moc ne!. Dojdeme až k hrázi dvou rybníků a pak se vracíme stejnou cestou zpět. Ještě jedna koupel v Berounce. Doctor vodu miluje a tak se slastně noří do řeky.

Berounka

 

Mokropeská pláž

U malé městské písečné pláže je Mokropeská písečná pláž, bistro s občerstvením, beach voleyballové hřiště, cyklostezka,  skatepark a freeride. Je zde také sprcha a toalety. Odpočívat tu můžete nejen na písčité pláži, ale i na travních kobercích nebo dřevěných lehátkách.

Pokud nejedete autem, dostanete se do Černošic – Mokropsy vlakem. Od nádraží je to sem 10 minut chůze.

Berounka Mokropsy

O víkendech  se zde griluje.

Otevřeno: PO-NE 10-20 hodin

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *