• Menu
  • Menu

Plzeňské vánoční trhy

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Plzeňský kraj » Plzeňské vánoční trhy

Vánoční trhy v Plzni 24. 11. – 23. 12. 

Trhy, které se každoročně v Plzni konají, probíhají  na náměstí  Republiky. K vítané tradici pak patří adventní hromadné zpívání koled, kde si  lidé společně zazpívají  dvě známe vánoční koledy Nesem Vám noviny a Narodil se Kristus Pán. Vánoční atmosféru doplní  desítky stánků s řemeslnými výrobky,  v některých pak i ukázka samotného řemesla. Trhy jsou místem, kde můžete zakoupit drobné dárky svým blízkým. Zahřát vás může svařené víno a další dobroty i krajové speciality. Dětem udělá radost  oslík s ovečkami v živém betlémě nebo program plný vánočních koled.

kostel sv. Bartoloměje

Na Štědrý den od 11 hodin můžete vidět opravdový živý betlém v podání ochotníků ze Starého Plzence.

Věž katedrály kostela sv. Bartoloměje

Při návštěvě trhů nezapomeňte navštívit nejvyšší  102,6 metrů vysokou kostelní věž v České republice. Z výšky 62 metrů je možné za dobré viditelnosti vidět až na 72 km vzdálenou Šumavu. Věž katedrály: leden – prosinec: po – ne 10 – 18 hod

Vánoční trhy
Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *