• Menu
  • Menu

Pobočenský rybník a Ransko

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Pobočenský rybník a Ransko

Alej s památnými stromy 

Nové Ransko – obec  založená v roce 1835, dříve byla součástí obce Staré Ransko, od roku 1954 je součástí města Ždírec na  Doubravou.

Pobočenský rybník

Romantický rybník  se nachází v nadmořské výšce 540 m. My měli štěstí, rybník byl  právě vybagrována a vyčištěn a tak byl ideální na koupání.  Je to rybník chovný. Díky  dotacím EU nyní čistota vody nutná (aspoň 3 roky..) , vykoupání tady bylo báječné!

Alej ve Starém Ransku

Alej ve Starém Ransku  je  význačná krajinná a sídelní dominanta, historický doklad osídlování krajiny v CHKO Žďárské vrchy. Stromy jsou  chráněn v kategorii „ památný strom“.

Počet stromů  v aleji : 154 – druhově :

Javor klen (Acer pseudoplatanus L.) –   96 ks

Javor mléč(Acer platanoides L.)         –     9 ks

Lípa velkolistá (Tilia Platyphyllos Scop.)12 ks

Jasan Ztepilý (Fraxinus excelsior L..) –   39 ks

Národní přírodní rezervace

Lesní komplex nedaleko Ždírce nad Doubravou je zařazen do kategorie národní přírodní rezervace – jedná se o komplex rozmanitých ekosystému ranského  masívu. Nedaleko Ranska (asi 6km) můžete navštívit kapli sv. Jana Nepomuckého  a kostel sv. Víta.

Žďárské vrchy – celá krajina je charakteristická svou členitostí , rozloha 709 km2 , rozpětí nadmořské výšky je 490m –836,3 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *