• Menu
  • Menu

Kemp Moře u rybníka Řeka

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Kemp Moře u rybníka Řeka

Moře

Moře tady nenajdete , ale možná pohodu, přírodu a koupání ano. My jsme k Řece přijeli z důvodu nostalgických až  historických. V kempu jsem nespala už ani nepamatuji a tak jsem se na to začala těšit. Přijeli jsme v pátek  večer a doufali, že ubytování seženeme. Měli poslední pokoj k pronajmutí.  No, pokoj! Dvě postele, věšák ! tzv.  k a j u t a. Dle vyprávění sem jako dítě jezdila na prázdniny  Honzova maminka.  Přímo v  našem  pokoji byly dříve převlékárny. Docela nás to pobavilo a babičce jsme odtud zavolali. Byla nesmírně udivená a zároveň šťastná. Ono to ubytování vůbec nebylo jednoduché, protože jsme přijeli večer. Právě zde začínal koncert skupiny Jablkoň, a pódium, kde hráli, bylo vlastně  zároveň vchodem do našeho pokoje. Rozumějte, já mohla ležet na posteli a rovnou koukat z postele na koncert. Ale koukat na zadky muzikantů se nám nechtělo a šli  jsme raději do MOŘE – hospůdka z let dávných , dobré pivo i nějaká ta krmě.

Restaurace

Originální restaurace se nachází v historickém objektu bývalé dřevěné plovárny. Atmosféru dokreslují velká tabulková okna po celé délce objektu, která poskytují krásný výhled na rybník. Honza si sedl  na místo, kde sedával pradědeček, představoval si tu pohodičku, kdy proskleným oknem, v ústech doutníček, se díval na plochu rybníka s ladnou křivkou lesů, pokrývajících horizont. Romantika jako blázen!

Po bouřce

Utahaní po celém dni jsme zalezli do pelechů. Koncert už skončil a tak jsme muzikanty jenom pozdravili, když balili aparaturu. Větrací okno u stropu nám vhánělo příjemný vzduch po divoké bouřce a spalo se dobře. Ale jenom do chvíle, kdy opilí sousedé začali dělat  rámus na terase a romantiku překazili. Ticho nastalo až někdy kolem jedné ráno a pak už to byla balada.

Ráno v šest jsme vstala a vlezla do teploučké vody rybníka Řeka. Venku ani živáčka, rybník i kemp se líně probouzel do mlžného rána. Opar nad rybníkem pomalu rozkrýval další tajemnosti. Brzy jsme pokračovali dál, ale i ten jeden večer tady byl příjemný a obohacující. Jediná výtka, ne zrovna příjemné sprchy, a když sebou náhodou nemáte kovovou dvacku, tak to musíte vyřešit jako já, polít se hadicí – za tu se neplatí.

Ubytování

Ubytování je rozděleno na: sportovně – sparťánské (pod širým nebem, pod stanem či v autě nebo karavanu, romanticko-sportovní (ve dřevěných kajutách), pohodlné (v pokojích zděného domu). Auta je možné zaparkovat u objektu a kola cyklistů  je na požádání  možné zdarma uschovat.

V okolí můžete navštívit: Krucemburk.  romantické údolí Doubravy u Bílku, Zelenou Horu, Ransko…..

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *