• Menu
  • Menu

Portugalsko- Fátima

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Portugalsko- Fátima

Křesťanské poutní místo Fátima

Další místo z naší letošní cesty po Portugalsku:
Fátima je významné poutní místo v Portugalsku.13.5.1917 se zde zjevila třem pasáčkům Panna Maria. Poté se zjevení opakovalo vždy 13. až do října. Na místě setkání byla postavena kaple, kde denně hoří stovky svíček. Později byla vystavěna bazilika Panny Marie Růžencové s 65 metrovou věží.

poutní místo Fátima

A v roce 2007 gigantická basilika Nejsvětější trojice, která pojme na 5000 návštěvníků. Na obrovské náměst, které je větší než svatopetrské v Římě, se vejde až 500 000 věřících. Je zde také tzv. Vysoký kříž s ukřižovaným Kristem.

poutní místo Fátima

Denně zde probíhají kázáni v různých světových jazycích včetně českého. Někteří věřící se přes část náměstí pohybují po kolenou. Město je plné obchodů s náboženskými předměty. Víra a byznys jdou zde ruku v ruce.

 

Portugalská Fátima je už přes devadesát let považována za nejvýznamnější katolické poutní místo na světě. Z celého světa sem zavítá každoročně až 7 miliónů turistů z celého světa. Nejvíce věřících i turistů přichází do Fátimy v květnu a říjnu, ve dny prvního a posledního zjevení Panny Marie.

poutní místo Fátima

Fátima leží v okrese Santarém ve středním Portugalsku, 187 km jižně od města Porto a 123 km severně od Lisabonu.

petr karlicek

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *