• Menu
  • Menu

Potápění – Borneo 37

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Borneo » Borneo - malajská část » Potápění – Borneo 37

Tropický ostrov Manukan

Vybraly jsme si ostrov Manukan. Ostrůvek je moc pěkný a není extra velký, projdete ho tak za hodinku. My jsme se usídlily na pláži, skámošily se  s místní „ pobřežní hlídkou“ , což nám umožňovalo levnější nákup nealkoholických drinků, celodenní security našich věcí a ještě prohlídku podmořské hladiny se šnorchlem, prostě o nás bylo zase krásně postaráno.

 MANUKAN

Ostrov Manukan je druhým největším ostrovem Tunku Abdul Rahman National Park, první mořský národní park v Malajsii. Tento ostrov je zaslouženě nejoblíbenějším ostrovem obyvatelů Kota Kinabalu, a proto asi není ideální vypravit se sem třeba o víkendu, ale i tak sem každý den proudí mraky turistů, převážně z Japonska a Korei. Ti se zde většinou zdrží tak hodinku nebo dvě a jedou na další ostrov. Pokud někdo chce, dá se zde samozřejmě i ubytovat na několik dní, jsou zde krásné dřevěné bungalovy, ale co se ceny týče nepatří úplně k nejlevnějším. My jsme si zde udělaly celodenní pohodičku, pokecaly s místňákama, zaplavaly, zašnorchlovaly a prošly po ostrově a asi nám to stačilo, trávit zde více dní by se nám asi už nechtělo. Jinak na ostrovy se dostává celkem jednosuše,  v přístavu je čekárna a spousta okýnek, kde tyto služby nabízejí. Stačí si jen projít okolo, okouknout ceny a časy a zaručeně každý se vybere,.

Manukan
potápění ostrovy Borneo

Raději pořádnou putyku

Večer jsme měly domluvené, že se sejdem s klukama z Manukanu a půjdem někam na pivko. Nakonec došel jen jeden se svým bratrancem a vzali nás autem někam za město, kde jsou luxusní restaurace na pláži.  Ano, bylo to moc milé, ale kluci asi nepochopili, že tenhle tip turismu nevyhledáváme a že bychom radši skončily v místní putyce. No nic udělaly jsme si hezký předražený večer v Kota Kinabalu, nakonec musely zaplatit piva i klukům, asi to tady tak Evropanky dělaj a vyrazily zpátky na náš malý hotýlek.

Bylo na čase jít spát, ráno jsme chtěly brzo stávat, abychom se mrkly na místní market, který se zde pořádá každou sobotu….

cestopis následující

cestopis předcházející

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *