• Menu
  • Menu

Gaya street market – Borneo 38

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Borneo » Borneo - malajská část » Gaya street market – Borneo 38

Nakupování Kota Kinabalu

 Už několik dní víme, že dnes je, stejně jako každou neděli, obrovský Gaya Streett market, který začíná přímo pod našimi okny a nám nezbývá nic jiného než teda nakoupit pár suvenýrů a slíbených dárků. Za celou dobu pobytu jsme moc možností neměly, v džungli toho moc nekoupíte.Venku je tisíce lidí a jsou zde roztodivné stánky s jídlem, pitím, zeleninou, sušenými rybami a samozřejmě spoustu elektroniky, oblečení, kabelek, brýlí, hodinek a dalších serepetiček.

Gaya Street market - Kota Kinabalu
Gaya Street market – Kota Kinabalu

Gaya Street  market

Gaya Street  market se nachází v Kota Kinabalu, původně  se jmenoval Bond Street. Najdete jej v  Central Business District  a místo je centrem obchodu  více než sto let. Dnes tady již nenajdete dřevěné obchody s tradičními střechami Nipah, ale najdete tady místo, kde se obchody dědí s otce na syna…je to místo kam se vydávájí celé rodiny na nedělní výlet…

Každou neděli ráno je ulice  Gaya ulice uzavřena pro dopravu. Pod stromy a velkými deštníky se prodávají  batikované výrobky, trika, sarongy, ovoce a květiny, umění a řemesla, obuv, starožitnosti a suvenýry, koláče, dokonce i domácí zvířata a bylinky !

Gaya Street market - Kota Kinabalu
Gaya Street market – Kota Kinabalu

Otevírací doba

Gaya Street veletrh je na každou neděli od 6.30 do 1.00 hodiny

Plujeme na ostrov Gaya

Nakonec jsme se na trhu zdrželi déle než jsme chtěli a vyrazili na konečně skoro jako trosečníci pryč od civilizace. Na tuto zábavu jsme si vybrali ostrov Gaya. Jelikož jsme se opravdu hodně zdrželi, vyrazili jsme poslední lodí v 15h a na lodi jsme byly úplně samy.

cestopis následující

cestopis předcházející

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *