• Menu
  • Menu

Ishøj, obří trajekt – holky jedou na fotbal do Dánska

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Dánsko » Ishøj, obří trajekt – holky jedou na fotbal do Dánska

Ve 23:00 vyráží slávistický fotbalový tým (starší žákyně a juniorky) autobusem do Dánského města Ishøj na mezinárodní fotbalový turnaj. Po asi 9 hodinové, únavné a namáhavé cestě jsme konečně dorazili do Německého přístavu v Rostocku, kde ještě 2 hodiny čekáme na trajekt.

Trajektem do Dánska

Autobus parkuje uvnitř v trajektu spolu s dalšími autobusy a auty a my se hrneme dlouhou frontou ke vchodu. Jdeme po schodech nahoru, kde si dáváme rozchod.
Nejdříve jdeme ven a chvíli dýcháme mořský vzduch, po 10 minutách se ale vracíme dovnitř,  jelikož nám začíná být zima. Usedáme na židle v restauraci a chvíli si povídáme, když za námi příjde žába (tak přezdíváme jistou holku) končíme naší konverzaci a obracíme se k ní. Oznamuje nám, že si jde koupit kávu, jinak to nepřežije. Příjde s kávou a mufinem (který jí poté  zbaštíme) a sype si do něj 3 balíčky soli, aniž by o tom věděla (omylem si vzala sůl místo cukru ). S osoleným jazykem a zkaženou chutí, kávu ( teď už spíše blivajz ) vyhazuje a jde si koupit novou. Tentokrát už si do kávy dává 2. opravdové kostky cukru a se spokojeným usměvem usrkává ze své ocukrované kávy.

Trajektem do Dánska

Jdeme se podívat dál (prohlédnout trajekt), když narážíme  na dětský koutek spolu s hracími automaty. Mají tu celkem 6 automatů ( motorky, auta, apod… ). Žába si kupuje asi 2. jízdy na motorce a 1.v autě (1 jízda cca 1 – 2 eura ). Nechápeme, jak může tak utrácet. Když je zabraná do hry, jdeme si sednout k oknu a čteme si knížky.

Najednou něco hlásí a až napotřetí je to anglicky. Hlásí, že připlouváme do přístavu, a že máme jít do svých automobilů.

 Utíkáme do autobusu a vyjíždíme z trajektu. Trajektem jsme jeli cca 2 hodiny.

Do Ishøj jedeme už jen asi 1 hodinu ,  po cestě míjíme krásné cihlové  domky…

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *