• Pražský hrad

  od • 19.2.2011 • Praha - hlavní město • Štítky: , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Pražský hrad

  Únorové ranní slunce  nás  vytáhlo za pačesy z postele a nutilo nás jít na procházku. Za cíl jsme si dali Pražský hrad. Byl to trochu šílený a mrazivý nápad. Z Malostranského náměstí jsme přešli na zámecké schody.

  Zámecké schody

  Zbloudilý ranní turista s báglem se plahočil  kousek před námi, dolů scházel starší pán v černém kabátě a klobouku. Usmíval se a pozdravil. Všude bylo příjemné ticho a ranní mrazivý opar nad Prahou všechnu tu krásu kolem jenom umocňoval. Strážci hradu stáli ve svém postoji před vstupní branou Pražského hradu, a skupina italských turistů si užívala fotografování s krásným panoramatickým pozadím stověžaté Prahy a všech architektonických skvostů.  Zmrzlé ruce mačkající spoušť aparátu a těkající oči bezradně a nenasytně vnímají malost a nedokonalost vše zachytit a zvěčnit.  Radost okamžiku a radost z nádhery a opuštěnosti,  bez davu turistů kolem, se nedá popsat.

  Malostranské náměstí – www.kamsevydat.cz

  Vycházka na Pražský hrad

  Vycházku na hrad můžete naplánovat v průběhu celého roku.  Na cestu se můžete vydat z Malostranské od stanice metra, někdo raději zvolí cestu z Malostranského náměstí a další přijde od Hradčanského náměstí. Ať zvolíte jakoukoliv cestu,  je vaše volba správná. Je zde tolik co k vidění!  Nejsem historik a tak nedokáži popsat všechny ty styly, roky, panovníky, ale všude na vás  padne síla místa i okamžiku.

  Pražský hrad

  Pražský hrad

  Pražský hrad patří do pražské čtvrti Hradčany. Hrad byl sídlem českých  panovníků. Od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky. Původní hrad byl založen v 9. století.  Na hradě jsou uloženy korunovační klenoty a jsou zde pochováni čeští panovníci. Hradní komplex patří mezi největší na světě.

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *