• Menu
  • Menu

Přechod Krkonoš aneb vítání sněhu

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Přechod Krkonoš aneb vítání sněhu

Dvoudenní Krkonoše

Vyrážíme v sobotu ráno po půl sedmé z domova a jedeme na Budějovickou. Odtud pak společně autobusem vyrážíme do Krkonoš. Doctor v buse obsadí sedačku u okna. Vystupujeme společně v Harrachově. Odtud se dnes přesuneme na Brádlerovy boudy.

Přechod Krkonoš v zimě

Letošní přechod Krkonoš aneb vítání sněhu /tradice/ se opravdu naplnil sněhem a v sobotu i sluníčkem. Už se jezdí pátá desítka a vždy je nás plný bus. Homáci rostou, což je vidět na fotkách, ale už jich tolik mladých nejezdi. Snad časem přibudou i ty menši. Neděle při přechodu přes Sněžku nezklamala: mraky, vítr 115 km/ h..takže pro nás staré Alpiňáky standard. Nicméně to neovlivnilo bezva náladu a skvělou přátelskou adventní atmosféru mezi všemi účastníky. Trochu zklamalo úbytko na Brádlerkách, za rok zkusíme jiné. Tak krásný zimní adventní čas.

Přechod Krkonoš v zimě

Podle dat ze stanice Poštovna Anežka, která se nachází na vrcholu nejvyšší tuzemské hory, měl vítr v noci ze soboty na neděli v nárazech rychlost až 119,5 kilometru za hodinu. Kvůli větru v neděli nejezdil ani horní úsek lanovky z Růžové hory na vrchol Sněžky.

Sněžka

Náš výlet končí v neděli na Pomezních boudách, odkud se v 16 hodin vracíme zpět do Prahy. V nohách máme za dva dny nějakých 35 km.

Přechod Krkonoš v zimě

 

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *