• Menu
  • Menu

Psí pláž – Damerow

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Psí pláž – Damerow

Zinnowitz a Damerow

Ranní koupel na pláži  na břehu Baltu u města  Zinnowitz  je opravdu báječná. Parkujeme kousek od pláže v  borovicovém lese. Je tu obrovský kemp i krásné chaty s velkými zahradami. Jen několik běžců , voda příjemná. Ani se nechce jet dál, ale vyrážíme.

Zinnowitz pláž
Zinnowitz pláž

Psí pláž /Hundestrand/

Zastavujeme při hlavní silnici, kousek od hotelu Forsthaus Damerow, kde začínají parkovat další auta. Vynášejí lehátka, kruhy a je jasné, že tady někde je pláž. Přejdeme silnici, na vrchu přecházíme upravenou cyklostezku, která vede kolem pobřeží. Před námi se otevírá pohled na Baltské moře a dlouhé písečné pláže na obou stranách. Z hlavního koridoru odbočujeme na levou stranu. Lidí tady moc není, voda je báječná a osvěžující. Vpravo se dějí zvláštní  věci. Pobíhá tam spousty pejsků i velkých hafanů. Jdeme to prozkoumat a světe div se tady je opravdová psí pláž!

Psí pláž Damerow
Psí pláž Damerow

Nevěřím svým očím, pejsci se svými páníčky řádí ve vodě, u plátěných odpočívadel a ležení mají psi své pelíšky, misky s jídlem i pitím, nafukovací hračky, snad i lehátka. Všichni si to tady užívají, lidé skotačí se svými miláčky, psi se mezi sebou seznamují a hrají psí hry. Všude vládne pořádek a disciplína. Oddělená pláž s výstražnou tabulí, že pláž je určená pro psy, určitě nadchne všechny milovníky nejenom čtyřnohých miláčků, ale i  milovníky Baltu a koupání.

Psí pláž Damerow
Psí pláž Damerow

Pláž 3 km dlouhá a 40 metrů široká. Nad pláží se táhne borovicový les. Na pláži je možné si pronajmout plážová lehátka k pronájmu, je zde místo pro nudisty a psí pláž. Pláž je u břehu mělká a postupně spadá do moře.

Psí pláž Damerow
Psí pláž Damerow

Usedom

Pláže se nachází v oblasti USEDOM – písečné pláže dlouhé více jak 40 km, v některých místech široké až 70 metrů lákají každoročně plážové i aktivní turisty nejenom z Německa. Pláž Koserower je přístupná i vozíčkářům, kde mají možnost v délce 2,5 km se bezpečně pohybovat na pláži. Ze sportů, které je tady možné provozovat, jsou to surfování, plachtění, jízda na koni.

Psí pláž Damerow
Psí pláž Damerow

V této turisticky atraktivní lokalitě je mnoho nabídek k ubytování, od možnosti spaní v kempech, po příjemné bydlení v upravených prázdninových domech , penzionech i wellnes hotelech.

Naše cesta sem vedla přes Rujánu a další místa na Baltském pobřeží směrem na polské Miedzyzdroje.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *