• Menu
  • Menu

Scharmützelsee a Wendisch Rietz

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Scharmützelsee a Wendisch Rietz

Wendisch Rietz

Přijíždíme od jezera Sentenberg a starého větrného mlýna. Právě zapadá slunce. Na Wendisch Rietz, nacházející se v malebné krajině Braniborska, se snáší tma. I v porošeru je vidět, že Wendisch Rietz je romantické a krásné městečko. Pospícháme ještě na břeh jezera Scharmützelsee. Je tu celkem živo, ve vodě je pár šťastlivců, kteří užívají příjemného koupání. Ulice jsou plné nových upravených domků. Sedíme ve venkovní restauraci přímo uprostřed velkého mola, kde kotví malé i větší jachty. Nad kanálem září světla a kolem se všichni veselí. Až na mizernou obsluhu, jsme nadšeni parádní atmosférou místa. Někdo je v městečku na dovolené a na prázdninách a někteří, tak jako my jenom přespí a pokračují dále.  Atraktivní je zde určitě golf. Lázeňské centrum, které zaujímá plochu větší než 4 200 m2 nadchne všechny milovníky lázeňských procedur a terapií, zahrajete si tenis na šesti antukových a dvou travnatých kurtech, můžete si vychutnat jízdu na koni a mnoho dalších rekreačních aktivit.

Scharmützelsee
Scharmützelsee

Marina Park Scharmützelsee

Prošli jsme se po příjemné travnaté a písčité pláži pod vysokými stromy a  osvěžili se  ranní koupelí v jezeře Scharmützelsee. Při východu slunce jsme nebyli osamocení, jak by se mohlo zdát. Sportuchtiví Němci zde byli zastoupeni v úctyhodném čísle. Vstup do vody je postupný a pláž s dřevěným molem u jezera je vyhledávaným odpočinkovým místem. Kolem přístavu Marina Park Scharmützelsee  je na výběr mnoho atrakcí  pro trávení volného času. Od jezera můžete vyrážet  na dlouhé procházky či projížďky na kole. Pokud kolo nemáte, je možné si jej tady půjčit. U jezera je možné provozovat různé druhy vodních sportů. Je tady např.  škola plachtění a lodí. a půjčovna jízdních kol. Na jezeře se objevují motorové i nemotorové čluny a lodě.

Scharmützelsee
Scharmützelsee

Výlety do okolí

Výlet si můžete udělat do nedalekého Sprrewaldu, či do známého tropického pavilonu Tropical Island  a města Berlína. V blízkém i vzdálenějším okolí pak můžete obdivovat další jezera,  např Große Storkower See a  krásy Braniborska. Do Wendisch Rietz se mimo auta či vlakového spojení můžete dostat lodí.

Wendisch Rietz
Wendisch Rietz

Ubytování

Kolem jezera najdete velké množství různých druhů ubytování. Jsou tu kempy, dřevěné „finské„ domky se zahradou, hotely i penziony. Tato lokalita je v sezóně zřejmě velmi vyhledávaná. Možná je lepší před cestou nějaké bydlení za dobrý peníz zarezervovat. My jsme spali v autě na velkém parkovišti a problém to nebyl.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *