• Menu
  • Menu

Sedlitzer See

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Sedlitzer See

Lužická jezera – Sedlitzer See

Nemůžeme se nabažit skvělého koupání u Scheibe See, ale čas už přeci jenom pokročil a my ještě nevíme, kde dnes budeme spát.  Na dohled už vidíme další jezera, ale je tady nějak moc lidí a je slyšet techno. Zastavíme u jedné z ochranek a ptáme se, co se tady děje ? Smějí se a říkají: velikaja diskoteka, 3 dny ! Otáčíme auto a pokračujeme dále, nedaří se nám zajet k jezeru. Je to tu samý zákaz. Štěstí máme až u vesnice Lieske.

Scheibe See
Scheibe See

Jezero Sedlitzer See

Tady konečně je klid a máme místo i s pěkným výhledem na jezero Sedlitzer See. Těšíme se na večerní koupání, ale máme smůlu. Nevíme, jestli jenom v tomto úseku, ale jezero se upravuje. Jsou to obrovské stroje a je vidět, že se zde zpevňují břehy ve velkém a jezero se postupně zaplavuje a těžko říci zda se v něm dá už někde koupat.  Večeříme nad jezerem a užíváme krásný západ slunce.

Sedlitzer See
Sedlitzer See

Jezero ,. Kousek odtud je 30 m vysoká železná rozhledna, z které je pěkný výhled na jezero Sedlitzer See, na kanály i lesy. Kanál Rosendorfer spojuje Sedlitzer See s dalším jezerem Patwitzer See. Od kanálu je to do vesnice Liske asi 3 km.

Jezero Sedlitzer See leží mezi městy Sedlitz, Lieske, Kleinkoschen a Senftenberg. Stezka pro cyklisty a bruslaře kolem jezera Sedlitzer See bude také asi ještě neprůjezdná a zákazy vás navedou  na různé objížďky.

Další cíl je jezero Senftenberg See. Těšíme se, že se konečně vykoupeme!

Senftenberg See
Senftenberg See
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *