• Menu
  • Menu

Międzyzdroje

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Międzyzdroje

Międzyzdroje  – lázeňské městečko 

Toto malebné a malé městečko nás nadchlo svojí atmosférou přímořského centra. Je zde  2 km dlouhá promenáda, kde večer korzují hosté a návštěvníci, jsou tu pláže, které se přes den hemží spokojenými dovolenkáři , je tady  také  300 m dlouhé přístavní molo (od března 2005). Poláci tady jsou velmi přátelští a protože sem Češi moc nejezdí, tak si  nás bratrů velmi považují. Jezdí sem mnoho turistů z Polska(cca 75%), 20 % turistů z Německa a dále pak turisté ze Skandinávie  i Česka.  Musím pochválit jídlo, velký výběr chutných ryb a mořských plodů  od vynikajících pečených, smažených po uzené. Opravdu delikatesa! Určitě větší výběr jídel v restauracích, chutnější a větší porce. Cena přibližně stejná jako u nás. V supermarketech  se prodává  podobný sortiment  jídla a zboží jako u nás,  a myslím, že cena je o takových 10 % nižší.

Miedzyzdroje

My jsme lázně navštívili počátkem srpna, kdy se teplota vzduchu  pohybovala kolem 26 stupňů ve stínu a teplota moře byla kolem 20 stupňů.  Musím říci, že i chladnější voda a celé klima bylo velmi příjemné a člověk se vrátil o několik desetiletí zpět, kdy Češi houfně  jezdili k Baltu a na Rujánu v Německu .

Výlety a aktivity Międzyzdroje

Międzyzdroje není jenom zónou nicnedělání, městečko se svým okolím je i velmi vhodným střediskem pro další aktivity: vodní sporty,   jízdu na kole,  návštěvu blízkého Wolinského národního parku (Woliński park narodowy), který najdete na ostrově Wolin. V parku mimo jiné  žije mnoho velkých lesních savců, jako jsou jeleni, divoká prasata, jeleni, lišky, zajíci, kuny, jezevci, mývalovití, vzácné lasice a  některé druhy netopýrů…. před 15 lety byla  fauna parku obohacena o stádo  bizonů. Na výběr je i  návštěva dalších  městeček a  nedalekého asi 20 km vzdáleného velkoměsta Svinoústí.

Dobrý tip na dovolenou

Dovolená, nebo jenom zastavení zde , je určitě dobrým tipem na báječně strávený čas, relaxaci a prožití hezkých  chvil mezi příjemnými lidmi, v čistém prostředí , bez utrpení z velkého vedra s přídavkem ozdravného mořského klima.

pláže v Miedzyzdroj

Polský filmový festival

V Mezizdrojích se koná pravidelně polský filmový festival.  Mají zde obdobu chodníku v Beverly Hills. Festival vrcholí “ promenádou hvězd “ s  otisky rukou slavných polských osobností, herců,zpěváků,spisovatelů …

Město leží na ostrově Volyň při Baltském moři v  západopomořanském vojvodství, gminaKamień Pomorski na východ od města Svinoústí a určitě se řadí  mezi významné  lázeňské destinace. Žije zde 5 000 obyvatel. Do Polska dojedete příjemně , silnice jsou   přes celé Německo po super dálnici a navíc zadarmo, protože v Německu nejsou dálniční poplatky.  Do Polska  jsme přejeli až skoro na severu .

Miedzyzdroje

Naše týdenní dovolená tady byla skvělá, počasí bylo proměnlivé, spali jsme v kempu v chatce a užívali si přímořského klimatu i báječného jídla.

lubomir bogdan

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentářů