• Międzyzdroje

  od • 28.2.2013 • Polsko • Štítky: , , , , 8 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Międzyzdroje  – lázeňské městečko 

  Toto malebné a malé městečko nás nadchlo svojí atmosférou přímořského centra. Je zde  2 km dlouhá promenáda, kde večer korzují hosté a návštěvníci, jsou tu pláže, které se přes den hemží spokojenými dovolenkáři , je tady  také  300 m dlouhé přístavní molo (od března 2005). Poláci tady jsou velmi přátelští a protože sem Češi moc nejezdí, tak si  nás bratrů velmi považují. Jezdí sem mnoho turistů z Polska(cca 75%), 20 % turistů z Německa a dále pak turisté ze Skandinávie  i Česka.  Musím pochválit jídlo, velký výběr chutných ryb a mořských plodů  od vynikajících pečených, smažených po uzené. Opravdu delikatesa! Určitě větší výběr jídel v restauracích, chutnější a větší porce. Cena přibližně stejná jako u nás. V supermarketech  se prodává  podobný sortiment  jídla a zboží jako u nás,  a myslím, že cena je o takových 10 % nižší.

  Miedzyzdroje

  My jsme lázně navštívili počátkem srpna, kdy se teplota vzduchu  pohybovala kolem 26 stupňů ve stínu a teplota moře byla kolem 20 stupňů.  Musím říci, že i chladnější voda a celé klima bylo velmi příjemné a člověk se vrátil o několik desetiletí zpět, kdy Češi houfně  jezdili k Baltu a na Rujánu v Německu .

  Výlety a aktivity Międzyzdroje

  Międzyzdroje není jenom zónou nicnedělání, městečko se svým okolím je i velmi vhodným střediskem pro další aktivity: vodní sporty,   jízdu na kole,  návštěvu blízkého Wolinského národního parku (Woliński park narodowy), který najdete na ostrově Wolin. V parku mimo jiné  žije mnoho velkých lesních savců, jako jsou jeleni, divoká prasata, jeleni, lišky, zajíci, kuny, jezevci, mývalovití, vzácné lasice a  některé druhy netopýrů…. před 15 lety byla  fauna parku obohacena o stádo  bizonů. Na výběr je i  návštěva dalších  městeček a  nedalekého asi 20 km vzdáleného velkoměsta Svinoústí.

  Dobrý tip na dovolenou

  Dovolená, nebo jenom zastavení zde , je určitě dobrým tipem na báječně strávený čas, relaxaci a prožití hezkých  chvil mezi příjemnými lidmi, v čistém prostředí , bez utrpení z velkého vedra s přídavkem ozdravného mořského klima.

  pláže v Miedzyzdroj

  Polský filmový festival

  V Mezizdrojích se koná pravidelně polský filmový festival.  Mají zde obdobu chodníku v Beverly Hills. Festival vrcholí ” promenádou hvězd ” s  otisky rukou slavných polských osobností, herců,zpěváků,spisovatelů …

  Město leží na ostrově Volyň při Baltském moři v  západopomořanském vojvodství, gminaKamień Pomorski na východ od města Svinoústí a určitě se řadí  mezi významné  lázeňské destinace. Žije zde 5 000 obyvatel. Do Polska dojedete příjemně , silnice jsou   přes celé Německo po super dálnici a navíc zadarmo, protože v Německu nejsou dálniční poplatky.  Do Polska  jsme přejeli až skoro na severu .

  Miedzyzdroje

  Naše týdenní dovolená tady byla skvělá, počasí bylo proměnlivé, spali jsme v kempu v chatce a užívali si přímořského klimatu i báječného jídla.

  8 Responses to Międzyzdroje

  1. Eva
   14.9.2014 na 13:40

   Je tam fakt hezky, byli jsme spokojeny i skepicy, pojedeme tam zas

  2. joni
   1.11.2014 na 12:27

   Dobry den,

   take se chystame do Pl, tato oblast je casto zminovana. Radi bychom si pronajali nejaky dum nebo chatu.Nemate nahodou tip na nejake bezva ubytovani?

   • Jana Schlitzová
    4.11.2014 na 10:12

    Dobrý den, asi bude nejlepší trochu prohlédnout diskuze o ubytování v této oblasti na internetu. Myslím, že nabídka bude velká . Konkrétní ubytování Vám navrhnout nejsme schopni.
    Hezký den
    Jana Schlitzová

   • Jiří
    7.7.2015 na 11:28

    majitel mluví česky, studoval u nás, pronajímá apartmány blízko moře, 3x vyzkoušen, bez problému!

    odkaz byl VYMAZÁN, odkaz byl čistě komerčního a reklamního charakteru! redakce Kam se vydat!

    • Roman
     14.7.2016 na 11:53

     Ale na tom odkazu žádný majitel není

    • Jana Schlitzová
     14.7.2016 na 16:59

     Dobrý den, odkaz vymažeme, majitel tam žádný není, je to jenom reklama !!! Díky za upozornění. Jana Schlitzová

  3. Kuba
   24.7.2016 na 10:26

   my zarezervovali na bookingu, jedeme až koncem srpna, ale plno lidí tvrdí, že je tam vždy bez problému k sehnání nějaké ubytování (cedule wolne pokoje) tak uvidíme, příště třeba zkusíme na vlastní pěst

  4. Dutý Měch
   29.8.2017 na 11:46

   Takřka na každém domě je cedule “wolne pokoje”

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *