• Menu
  • Menu

Pyreneje

Refugio de Larri

Včera byl další rest day :-), trochu díky velmi lehké viroze způsobené předvčerejším vínem…..Ale zvládli sme dodupat 3,5 km do městečka Bielsa, dát si tam kafe, dokoupit zásoby jídla na následujících 10 dní, ale nesehnat bombu na vaření a pak dostopovat na Mirador de Pineta, kde sme se vyloupli něco po 13 hod. Sem stojí zato dojet, výhledy na kolmé stěny Ordesy sou tu úžasný.

Mirador de Pineta
Mirador de Pineta

Refugio de Larri

Po prakticky povinné fotografické pauze začínáme stoupat od kostelíka Ermita de Nuestra Seňora de Pineta na volnou chatičku Refugio de Larri. Stoupání je sice prudký, ale krátký a naštěstí vede lesem, takže je ve stínu a s únosnou teplotou. Asi za 30 min se naše pěšina napojuje na nezpevněnou silnici, po které už do pohody asi za 10 min. docházíme do nádhernýho údolí Pla de Larri, kde se nachází i naše Refugio de Larri (část, kde se dá spát se nachází v zadní části chatičky). Tenhle výlet fakt není náročný a podle toho to tu taky vypadá- potkáváme spoustu turistů, výletníků, párů a rodin s dětmi, co si udělali krásný jednodenní výlet.

Nahoře na planině dáváme oběd u řeky, zewlujem a k večeru necháváme věci v chatičce a dem se juknout na konec údolí k vodopádu, což je klidná a moc hezká procházka. Poté se po zbytek dne už jen poflakujem kolem chaty, popř. schováme uvnitř před bouřkou. Navečer doráží společnost, další 3 lidi, co jdou přechod Pyrenejí po GR11– španělský pár Monica a Miquel a jeden maďar Savi. Španěláci sou prakticky místní, tak dostáváme cenné rady a tipy na výlety, pak ještě chvilku povídáme a kol. 22 všichni uléháme do spacáků, zejtra bude zase brzká vstávačka, tak ať sme čerství :-).

odpolední výlet k vodopádu
odpolední výlet k vodopádu
Ifca

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *