• Menu
  • Menu

Rakousko – prodloužený víkend v Alpách 3

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Rakousko – prodloužený víkend v Alpách 3

Po mokré túře se těšíme se do teplíčka, kupujeme vstupenku a hurá do termálů. Je tady, asi i díky ošklivému počasí, docela narváno. Metr rozestup? Jak kde. Do sauny můžeme až v 18 hodin, je tam asi plno a tak po příjemné koupeli usínáme na lehátku. V saunové vesnici to je ovšem mnohem lepší. Je tu klid, parádní výhled na Grimming

Termální lázně Grimming Therme,  Bad Mitterndorf

Je ráno, naše plány měníme kvůli počasí. Nevyšlápneme si ani na další vysokohorskou chatu  ani ledovec. Jdeme směrem k horní stanici lanovky. Chvílemi není vidět na krok, mlha se valí nad horami, které nejsou vidět. Z Weisberghausu je to k lanovce asi 2 hodiny chůze. Špatné počasí má jedinou výhodu, nikde nikdo. Jde se dobře.

cesta na Gjaid Alm chatu

Chata Gjaid Alm

Prší a tak kousek od lanovky zastavujeme na  vysokohorské chatě Gjaid Alm, v nadmořské výšce 1738 m. Uvnitř je příjemně a útulno. Snažíme se trochu usušit  věci. Obdivujeme a nakonec i ochutnáme  zdejší kulinářské dobroty. Telecí řízek se salátem, špecle se sýrem a cibulkou. V kuchyni slyšíme češtinu, dobře to kluci naši uvařili! Jídla ozdobená barevnými horskými kvítky nám chutnala všechny. Ani se nechce do toho deště venku.

Gjaid Alm chata

Lanovka

Na lanovku je z to chaty 2 minuty. Vidět je jen kousek drátů, ale kam vedou to nevíme. Holky chtějí jít pěšky, ale já už jsem tak zmrzlá a mokrá, že nakonec  jedou se mnou dolů. Než dojedeme dolů musíme ještě 2 x přestoupit. Ztratila jsem lístek do turniketu, tak tady asi budu muset zůstat. Vysvětlujeme to rakouské obsluze, bez problémů mě pouštějí dále i bez lístku. V lanovce máme roušky, vidět není nic. ŠKODA!.

Lanovka

Auto máme na parkovišti, ani se nepřevlékáme a hurá do termálních lázní. Náš náhradní program pro nepřízeň počasí.

Lanovka

Grimming Therme – Bad Mitterndorf

Lázně se třemi vnitřními a čtyřmi venkovními bazény, relaxačními oblastmi na 5 úrovních, odděleným dětským prostorem s obrovským tobogánem, dětským bazénem, ​​saunovou vesnicí se saunovým barem a působivým výhledem na masiv Grimming. Uprostřed přírody. Uprostřed Alp. 

Grimming Therme Bad. Mitterndorf

Těšíme se do teplíčka, kupujeme vstupenku a hurá do termálů. Je tady, asi i díky ošklivému počasí, docela narváno. Metr rozestup? Jak kde. Do sauny můžeme až v 18 hodin, je tam asi plno a tak po příjemné koupeli usínáme na lehátku.

V saunové vesnici to je ovšem mnohem lepší. Je tu klid, parádní výhled na Grimming  a velký výběr saun. Variace vůně a uklidňující osvětlení v parních lázních, stejně jako aroma infuze a slané peelingy ve venkovních saunách. U baru si dáváme drink a střídáme teplou saunu s příjemně chladivou a pak teplou termální vodou ve venkovních bazénech.  

Grimming Therme Bad. Mitterndorf v sauně

Wettersteinův vápenec, který má zvláštní propustnost, působí jako nosič termální vody. Vysokohorská oblast Grimming je zodpovědná za doplňování podzemní vody. Díky minerálnímu složení může být takto extrahovaná termální voda popsána jako „termální lázeň obsahující síran vápenatý hořečnatý obsahující vápník“.

Indikace

chronická zánětlivá onemocnění pohybového aparátu, degenerativní onemocnění pohybového aparátu, funkční kardiovaskulární poruchy

Kontraindikace

dekompenzovaná kardiovaskulární onemocnění, akutní zánětlivá a horečnatá onemocnění, revmatická onemocnění se sklonem k recidivě

Grimming Therme Bad. Mitterndorf
Otevírací doba
Termální lázně jsou  otevřeny denně od 8:00 do 21:00. Sauna se otevírá od 9:00 do 21:00 

Ceny : https://www.grimming-therme.com/therme/preise-oeffnungszeiten/

a zase na parkovišti

GrimmingTherme
Neuhofen 183
A-8983 Bad Mitterndorf

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *