• Menu
  • Menu

Rakousko – prodloužený víkend v Alpách 4

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Rakousko – prodloužený víkend v Alpách 4

V městečku Altaussee zaplatíme 18 EUR za cestu a vyrážíme. U brány stojí auto a Rakušanka vybíhá s auta a gestikuluje, že máme couvnout. Couváme, jim se otevírá brána a řidič rychle projíždí, paní za ním běží a ve chvíli, kdy je pod branou dostane závorou přímo do hlavy. Je to taková rána, že závora se sklopí na zem.

Loser Panoramic Road Altaussee

Jako už tradičně tady v Rakousku, nám celou noc leje. Noc jsme přežily na parkovišti Grimming Therme – Bad Mitterndorf, snídani si děláme v autě. Kolem 8 hodiny konečně přestává pršet a i když není na krok vidět vydáváme se na poslední cíl naší cesty a to je panoramatická cesta  Loser Panorama Road.

Loser Panoramic Road

Tato oblast náleží do rakouské Solné komory (Salzkammergut), mezi jejíž perly patří obec Altaussee se stejnojmenným tmavozeleným jezerem.  V městečku Altaussee zaplatíme 18 EUR za cestu a vyrážíme. U brány stojí auto a Rakušanka vybíhá s auta a gestikuluje, že máme couvnout. Couváme, jim se otevírá brána a řidič rychle projíždí, paní za ním běží a ve chvíli, kdy je pod branou dostane závorou přímo do hlavy. Je to taková rána, že závora se sklopí na zem. Paní jde /asi trochu více otřesená dále/ nasedá do auta a jsou fuč. A co my jako teď? Uklízíme závoru na stranu, automat nám sežere  lístek a my jen doufáme, že na zpáteční cestě nebudeme mít problém.

Panorama zatím žádné nevidíme, je mlha všude kolem. Cesta nahoru je dlouhá asi 9 km a při krásném počasí super zážitek. Projíždíme kolem lyžařského střediska Loser. Jsme na parkovišti  u restaurace Loser.  v nadm. výšce  1600 metrů,  kolem je mlha a chladno. Čekáme na zázrak, že mlha ustoupí a my uvidíme kolem. Za necelou hodinku se pomalinku začíná dělat lepší počasí. Vyrážíme k jezírku Augstsee.

Augstsee

Augstsee – okružní  turistická trasa arcivévody Johanna

Sladké jezero Augstsee o rozměrech 300×125 metrů leží v nadmořské výšce 1643 metrů. Jeho maximální hloubka je 10 metrů. K jezírku je to z parkoviště 10 minut chůze. V létě má voda i 20 stupňů.

Augstsee

Začíná vykukovat pomalu sluníčku a tak jdeme ještě po rozmoklé turistické cestě k neobvyklému skalnímu útvaru připomínající okno „Loserfenster“. Cesta sem trvá asi 45 minut. Šťavnatá zeleň a barevné květy lahodí oku i chutná kravkám, které se tady kolem pasou. Výhledy začínají být nádherné.

Augstsee

Nemůžeme se nabažit nádherných  výhledů na panorama hor, dolů jdeme po sjezdovce, slunce začíná pálit a barevná horská květena se třpytí pod  osychajícími kapkami vody. Turisté, kteří nechtějí jet autem, si mohou celý kopec vyšlápnout.

Augstsee

Čas pokročil a nás už dnes čeká cesta zpět.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *