• Menu
  • Menu

Rýn v plamenech

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Rýn v plamenech

30. ročník festivalu ohňostrojů

V květnu se v Bonnu a jeho širokém okolí koná už třicátý ročník ojedinělého festivalu ohňostrojů s názvem „Rýn v plamenech“. První část slavnosti, která se odehrává právě v Bonnu, každoročně připadá na první květnovou sobotu, letos tedy na 7. května. Celý festival pak trvá až do září a oslňuje magickými světly i další města, mezi kterými je například Koblenec, Bingen, Oberwesel a další. Kromě toho je pro návštěvníky letošního jubilejního ročníku připravena řada překvapení.

Rýn v plamenech
Rýn v plamenech

Bonn 7. května

Ve zmíněnou květnovou sobotu se z Bonnu vydává po řece Rýn obří flotila celkem padesáti velkých výletních lodí. Před desátou hodinou večer se po dvouhodinové plavbě u  městečka Linec otáčí a začíná hlavní část festivalu. Každé z měst podél řeky přichystá velkolepý ohňostroj, který se ukáže v plné kráse právě ve chvíli, kdy kolem proplouvá flotila lodí. Ve tmě tak září nádherně osvětlené budovy i hory vystupující nad okolní krajinu. Ideálním místem k pozorování této neobvyklé podívané jsou právě paluby lodí plujících po řece.

Vše vyvrcholí před půlnocí opět v Bonnu, kde se návštěvníci mohou těšit na velkolepý půlhodinový ohňostroj doprovázený ohromující hudební kulisou. Rýn je během této show doslova v plamenech, a právě odtud pochází i název popisované slavnosti, která se koná v několika etapách od května do září. Návštěvu slavností „Rýn v plamenech“ lze dokonale kombinovat s poznáváním řady dalších míst podél této romantické řeky.

Festival Rýn v plamenech

Festival Rýn v plamenech je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších turistických lákadel této oblasti. Až do září pak budou probíhat další etapy rýnských slavností, z nichž každá představuje jedinečnou příležitost užít si netradiční směsice pohádkové scenérie a hry ohňových světel.

Program celého festivalu  „Rýn v plamenech“

 Bingen/Rüdesheim2. července 2016

Na úseku Bingen a Trechtingshausen / Rüdesheim se festival koná na začátku července. Tento úsek je vstupní bránou do „Horního údolí středního Rýna” , které je součástí památek UNESCO. Každoročně se zde koná sedm velkolepých ohňostrojů, které sledují diváci na 50 osvětlených lodích.

Spay/Braubach – Koblenec13. srpna 2016

V Koblenci se ohňostrojový festival letos koná již po šedesáté. V současné době flotilu proplouvající městem tvoří dokonce 70 lodí, z nich může podívanou sledovat až 25 tisíc návštěvníků. Další stovky tisíc příchozích pozoruje ohňostroje a projíždějící lodě ze břehu. Slavnost je vrcholem každoročního třídenního letního festivalu v Koblenci, který se koná od pátku do neděle.

Oberwesel – 10. září 2016

Legendární skála Loreley je v průběhu festivalu rudě nasvícena a diváci ji mohou sledovat cestou z 50 slavnostně osvětlených lodí plujících tmou z města St. Goar do Oberweselu, kde na ně čeká velkolepá světelná show doprovázená hudbou.

 St. Goar – 17. září 2016

Již více jak 60 let obdivují diváci gigantický festival ohňostrojů z 50 lodí, které se shromáždí uprostřed řeky v St. Goar. Show pak začíná jak na levém, tak na pravém břehu současně a vyvrcholí velkolepým ohňostrojem přímo ze středu Rýna.

Letadlem, autem, vlakem, autobusem…

Do Bonnu se rychle a levně dostanete třeba s nízkonákladovou leteckou společností Eurowings, která létá z Prahy na letiště Kolín/Bonn. Let trvá přibližně hodinu. Společnost létá  do více než 130 destinací v Evropě i do vzdálených destinací, pokrývajících Karibik, Dubaj a Thajsko Varadero (Kuba)Phuket a Bangkok a další. Z Kolína nad Rýnem/Bonnu kétá i na Mauricius.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.