• Menu
  • Menu

Rokytnický rybník

Podtrosecká údolí a rybníky

Cestou zpět, od zámku Hrubá skála zastavuji u vodní plochy. Je ještě ráno, příroda se pomalu probouzí, nad vodou stoupá tajemná mlha a v pozadí vše sledují dvě dámy: Baba a Panna – Trosky.  Rybník je jedním se soustavy rybníků, které byly vybudovány z mokřadů a zatopených luk v Podtroseckém údolí. Rokytnický rybník byl vybudován ve středověku, pravděpodobně v 15.-16. století. Původní rybník byl mnohem rozsáhlejší. Rozsáhlé opravy se rybník dočkal v roce 2008, kdy byla vybudovaná nová hráz. Rokytnický rybník je využíván k chovu ryb, k rekreaci a koupání.

Naučná stezka Podtrosecká údolí

Okolo rybníka vede žlutě značená naučná stezka Podtrosecká údolí. Stezka vede  z Borku pod Troskami na zříceninu hradu Trosky.. Její délka je cca 8 km a má 13 informačních zastávek, které obsahují informace o historii oblasti, rostlinách, živočiších i geologii. Tato naučná stezka byla otevřena v roce 1980.

Trosky
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *