• Menu
  • Menu

Rozhledna na Petříně

Láska je láska

Rozhledna na Petříně  byla postavena v Praze roku 1891 u příležitosti pořádání  jubilejní zemské výstavy , nákladem a péčí Družstva rozhledny na Petříně a z pobídky KČT s přispěním Hlavního města Prahy dle návrhů Františka Prášila a Julia Součka. Konstrukci zhotovila Mostárna pražská při Českomoravské strojírně v Praze. Členové Klubu českých turistů, kteří navštívili v roce 1889 Paříž, byli tak nadšeni pohledem na Eifelovu věž, že rozhodnutí vytvořit něco podobného v Praze, se jim podařilo splnit.

Petřín  (16)

Nejenom pohled  na panorama Prahy, Pražský hrad, ale při pěkném počasí i výhled na krásnou českou krajinu s Řípem a Českým středohořím na severu, na Krkonoše na severovýchodě, patří mezi neopakovatelné zážitky při návštěvě Prahy. Rozhledna je přístupná dvěma od sebe oddělenými schodišti, jedno slouží pro výstup, druhé pro sestup. Výška rozhledny je 63,5 m se základnou v nadmořské výšce 324 m.n.m.

Petřín
Petřín

Zrcadlové bludiště

Další velmi známou a oblíbenou atrakcí je Zrcadlové bludiště, které je možné navštívit denně od 10 – 22 hodin a nachází se hned vedle rozhledny.

Lanová dráha na Petřín

Lanová dráha na Petřín navazuje na tramvajovou dopravu v zastávce Újezd – Nebozízek – Petřín. Pro jízdu platí jízdenky MHD. Lanovka jezdí  od března do listopadu od 9 – 23 hodin

Petřín
Petřín

První lanovka vyjela na Petřín 25.července 1891 s pohonem na vodní převahu. Udělat si výlet na Petřín, na její známou rozhlednu, do zrcadlového bludiště, nebo jen tak projít překrásnými zahramami a posedět na lavičce nebo se svést lanovkou, to vše je krásný výlet pro každého. Potkáte tady rodiny s dětmi, zamilované páry, seniory,  sportovce a také turisty z celého světa.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *