• Menu
  • Menu

Rozkoš

Východočeské moře – Rozkoš

Neplánované akce jsou vždy výzvou a sázkou do loterie. Pozvání na rožnění prasátka od firmy BS COM z Trutnova  se neodmítá a tak vyrážím. Jedu z třídního srazu v Hořicích, je dusno k zalknutí a v rádiu varují před prudkými bouřkami. První mě zastihne v Trutnově, druhá u České Skalice. Přemýšlím, jestli jsem na Rozkoši někdy byla. Nevzpomínám si. Leje, vidím obrovskou vodní hladinu. Přijíždím na hráz, po které vede asfaltová silnice. Netuším, kde by kemp mohl být. Značení není. Bloudím v dešti, ale jsem na místě. V kempu se dělají na cestách obrovské kaluže. Mě opravdu zachraňují pršiplášť a holínky od naší Ajky, které jsem hodila na poslední chvíli do auta. /švédský SKHOOP/.

Rozkoš
Rozkoš

Rozkoš

Nádrž Rozkoš se nachází na jv. okraji České Skalice. Se stavbou se začalo již v roce 1951, po několika přerušeních byla dostavěna v roce 1972. Hráz je 6, 4 metrů vysoká, 412,5 metrů dlouhá a 8,5 metrů široká. Objem vody v jezeře je 76 mil. m3. Nádrž napájejí dva potoky, Rovenský, Rozkoš a řeka Úpa. Rozkoš je osmou největší přehradou v ČR. Slouží na ochranu proti povodním, k chovu ryb a rybolovu,  k rekreaci a vodním sportům, jachtingu, surfování a dalším. Na jezeře má významnou zastávku tažné ptactvo. U jezera najdete ubytování různého druhu, kempy,  restaurace i občerstvovací stánky. Kvalita vody na koupání se v sezóně a s přibývajícími teplotami zhoršuje.

Autocamping Rozkoš (20)

Autacamping Rozkoš

Je sice květen, ale v kempu je živo. Mimo té naší akce, je tu spoustu cyklistů, motorkářů a karavanů. Akce se vydařila, kroupy a liják nám zábavu nezkazily. Prohlídku okolí si nechám na ráno. Je doba východu slunce, venku leje. Balím se do deky a ještě chvíli usínám. Za hodinu je venku vymetená obloha. Šťavnatá zeleň, všude klid. U vody je několik rybářů.

Rozlehlý areál kempu nabízí  k ubytování chaty, chatky, karavany, ubytovnu, bungalovy i  stany. Úroveň ubytování je od těch nejjednodušších až po luxusní v rozdílné cenové škále. Mimo služeb a vybavenosti velkého kempu se mohou návštěvníci těšit  již v roce 2017  na  koupání v unikátním koupacím jezírku tzv. biotopu, které bude vybudováno přímo v areálu Autocampingu Rozkoš.

Autocamping Rozkoš (11)

My jsme byli ubytovaní na jednu noc v „zelených“ chatkách dole u vody. Cena 140 Kč + 70 Kč za auto. Chata byla prostorná, příjemné je, že zde je i lednice. Sprchy a toalety jsou kousek od chaty.

Výlety 

Kraj kolem Rozkoše je pak rájem pro krásné výlety.  Můžete se podívat do nedalekého Babiččina údolí, můžete navštívit unikátní dřevěný kostel ve Slavoňově, Nové Město a Peklo a další.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *