• Menu
  • Menu

Rusko 4 – Petropavlovská pevnost

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rusko » Rusko 4 – Petropavlovská pevnost

Petrohrad – pevnost Petra a Pavla

Procházkou jdeme až k řece Něvě. Po Trockém mostě se dostáváme na  Zaječí ostrov, kde stojí  nejvýznamnější památka v Petrohradu, Petropavlovská pevnost s katedrálou Petra a Pavla.

Po zaplacení vstupného 750 Rublů, procházíme pevností, jdeme se podívat do kostela Petra a Pavla a do muzea kosmonautiky. V pokladně je možné zakoupit vstupenku, která je pro vícero vstupů do muzeí v pevnosti, dají se koupit vstupenky i jednotlivě.

Petropavlovská pevnost

Historie Petrohradu začala touto pevností. Pevnost Petra a Pavla je pomníkem opevňovacího umění 18. – 20. století. Pevnost byla založena 27. května 1703. Podle legendy si sám Peter I. vybral místo pro novou pevnost – malý ostrov, který se nachází u ústí řeky Něvy. 1. října 1703 byla pevnost vysvěcena.

Za bolševické vlády byla pevnost  používaná jako vězení a popraviště.

hrobky císařů

Katedrála Petra a Pavla

Dominantním architektonickým souborem je katedrála Petra a Pavla, v níž jsou umístěny pamětní hrobky všech ruských císařů. Ve střední části  pevnosti Petra a Pavla  byl  postaven malý dřevěný kostel apoštolů Petra Pavla. Na jeho místě byla v letech 1712-1732 postavena kamenná katedrála. Katedrála sloužila jako hrobka panujícího rodu Romanovů. Jsou zde pohřbeni ruští císaři.  Hrobka velkovévody je s katedrálou propojena vnitřní galerií.

katedrála sv. Petra a Pavla

Muzeum kosmonautiky a raketové technologie. V.P. Glushko

Malé muzeum v rohu pevnosti mapuje  vývoj ruského raketového inženýrství a studium vesmíru. Do muzea můžete jít v rámci kompletní vstupenky nebo jednorázově za 150 rublů.

muzeum kosmonautiky

Z pevnosti je krásný pohled na řeku Něvu.

Kunstkamera

V pevnosti je spoustu dalších muzeí, ale my pokračujeme do centra Petrohradu. Míjíme muzeum dělostřelectva (Museum of artillery), které je zavřené a jdeme  do největšího  ruského  muzea antropologie a etnografie, do muzea Kunstkamera. Špatně jsme se podívaly na otevírací dobu, protože dnešní úterý je zavřeno.

muzeum dělostřelectva

Trochu měníme plán a jdeme koupit nějaké suvenýry a do muzea se vrátíme zítra.

 

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *