• Menu
  • Menu

Rusko 2- St. Petersburg Unesco

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rusko » Rusko 2- St. Petersburg Unesco

Petrohrad

Jsme v kulturní metropoli Ruska, v  historickém  centru Petrohradu, a v jednom z prvních objektů  světového dědictví UNESCO v Rusku (SSSR).  Na seznam bylo historické centrum zaneseno roku 1990.

Ermitáž Petrohrad

Ermitáž

Od našeho ubytování je to k Ermitáži, která je prvním cílem naší cesty, půl hodiny. Ermitáž patří mezi nejznámější muzea nejen v Rusku, ale na světě. Před budovou je fronta asi 300 lidí. Fronta míří k pokladně, kde se dá koupit vstupné se slevou, ale zřejmě jen pro Rusy.

Vstupné

Nevím, nám se čekat nechce a tak si lístek zakupujeme venku v automatu, kde je možné platit kartou nebo hotově. Za lístek jsem zaplatila 800 rublů, v ceně je i návštěva dalších budov, Zimní palác Petra I. Velikého  a obrovská Budova generálního štábu. Není sezóna, v létě to tu musí být, co se návštěvníků týká, masakr.

Ermitáž Petrohrad

Obsáhlé sbírky a galerie Ermitáže není možné za 1. den stihnout, my prošly jen část, pak pokračovaly  do zimního paláce Petra I. Velikého , do budovy Generálního štábu by jsme nestihly a byly jsme tak unavené, že jsme to ani neplánovaly, tak možná někdy příště.

Ermitáž Petrohrad
Pelmeně

Než jsme se vydaly  zpět, zašly  jsme do restaurace specializované především na pelmeně, v ulici Kiročnaja, stanice metra  Černyševskaja. Ochutnaly jsme višňové pelmeně s tvarohem a smetanou a pak ještě rajčatovou omáčku s brynzou. Bylo to skvělé!

Ermitáž

Ermitáž (Госуда́рственный Эрмита́ж; z fran. ermitage – „osamělé místo“, „poustevna“). Sbírky byly založeny roku 1764 carevnou Kateřinou II. Velikou. Pro  veřejnosti byly plně zpřístupněny až v roce 1922. Kolekce Ermitáže, z nichž je jen malá část trvale vystavena, zahrnují asi 3 milióny položek, včetně největší kolekce obrazů na světě.

Ermitáž Petrohrad

 

 Zimní palác Petra I. Velikého

 Zimní palác (Зимний дворец)  byl postaven v letech  1754 – 1762 na pokyn cara Petra I. Velikého. Palác  sloužil jako zimní sídlo ruských carů. V roce 1917 sloužil palác  dočasně jako sídlo ruské Prozatimní vlády. Útokem na Zimní palác 7. listopadu 1917 začala bolševická  Říjnová revoluce.

Zimní palác Petra I. Velikého

Budova generálního štábu

Monumentální Budova generálního štábu (Здание Главного штаба, Zdanie Glavnogo Shtaba ) je budova empírového  stylu, s ​​fasádou ve tvaru luku,  v délce 580 m, umístěná na náměstí  před zimním palácem. Neoklasicistní budova byla navržena Carlem Rossim a postavena v letech 1819–1829.

Budova generálního štábu
klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *