• Menu
  • Menu

Samos – červenec 2021 – 2.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Samos – červenec 2021 – 2.část

Karlovassi

V neděli jsme se dopoledne mrcasily kolem bazénu a v poledne pro nás přijel taxík, který nás převezl do původně objednaného hotelu Samian Mare Suites and Spa. Hotely byly od sebe vzdálené cca 500 metrů. Na první pohled byl tento hotel modernější a luxusnější, ale lehátka byla úplně plná – ani ne tak proto, že by v hotelu bylo hodně lidí, jako spíš proto, že kapacita lehátek vůbec neodpovídala. Větší problém pro nás však byl, že tady si jídlo nemohl nikdo nabírat sám. Do prostoru bufetu mohl každý člověk jít jen v doprovodu obsluhy, která nabírala jídlo, na které člověk ukázal. Jednak to bylo nepříjemné a jednak to hodně zdržovalo, protože v jídelně mohly být max 3 turisté. Logiku to tedy moc nedávalo, protože ve frontě před bufetem se na sebe stejně tlačilo obvykle 20 lidí. Každopádně aspoň kuchaře tady měli lepšího. Snažily jsme se dojednat s delegátkou, aby nás přestěhovaly zpátky do Samaina Inn, ale to se nepovedlo. Musely jsme tak přežít i prosklenou koupelnu se záchodem, které neposkytovaly moc soukromí. Zbytek dne jsme už byly jen u bazénu a po večeři se nechaly taxíky (1 taxi  za 5 EUR) převést do centra městečka Karlovassi. Celé nevelké centrum jsme prošly a pak se pěšky vrátily na hotel.

Phytágorova jeskyně

Další den jsme si hned po snídani půjčily dvě auta Nissan Micra (45 EUR za jedno auto) a vyrazily jsme k Pythagorově jeskyni. Jeskyně slavného matematika a filozofa Pythagora se nachází v jihozápadní části ostrova, nedaleko vesnice Marathokampos, ve skále hory Kerkis. Říká se, že prý sám slavný vědec tu přebýval a studoval, když se skrýval před zlým vládcem Polykratem. Přesněji se jedná o dvě jeskyně a jsou tu vystavěny dokonce i dvě kapličky. Cesta to byla zvlášť s našimi mini vozítky dost adrenalinová – kopce a zatáčky neudělaly Kačce úplně dobře, takže řízení musela předat Verče. Přímo k jeskyni jsme musely vystoupat celkem příkrým kopcem, ale daly to i malé holky, byť Terka byla slyšet široko daleko. Po prohlídce jeskyně jsme sjely po ještě horší cestě směrem na jih k moři do městečka Psili Ammos. Pláž tady byla oblázkovo písečná, moře bylo téměř bez vln a daly se zde půjčit deštníky a lehátka (za 5 EUR jeden set, ale cena byla následně odečtena u oběda v bistru). Na jídlo jsme zašly do bistra a pak jsme se už vrátily k hotelu, kde jsme zakotvily u bazénu.

Karlovassi

Úterý bylo opět ve znamení flákání se u bazénu – přístup k bazénu byl až od 10 hodin, takže jsme se postavily do fronty už 15 minut předem, abychom ukořistily ta nejlepší lehátka, což se povedlo. Po celodenním nicnedělání jsme aspoň po večeři vyšly na kopec hned za hotelem, na kterém stál malý kostelík a odkud byl krásný výhled do okolní krajiny. Počkaly jsme tady na kouzelný západ slunce, udělaly asi milion fotek a pak se vrátily zpátky do hotelu.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *