• Menu
  • Menu

Autem na ostrově Kos- last minute Řecko 5

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Autem na ostrově Kos- last minute Řecko 5

Cestou vidíme v dáli  osamocený modrobílý osamocený kostelík, kde na chvíli spočineme. Modlím se v něm za mou sestru, kterou čeká zítra operace, aby byla zas brzy zdravá.

Pláže

Předsevzaly jsme si prozkoumat západní část ostrova. Naštěstí je všechno tak blízko, že nikam nespěcháme.

Camel beach

Zastavujeme   na “Camel beach”, kde moře pozorujem z krásné vyhlídky v restauraci Camel, kde můžete ochutnta několik druhů mořských plodů. Krásná pláž se nachází uvnitř zátoky a je menší než většina pláží.

Camel beach

Kochylari beach /Kochyli beach/

V jednu chvíli vidíme obě strany ostrova, tak zkusíme sjet dolu na ”Kochyli beach“. Dlouhá pláž s bílým pískem je oblíbeným místem a centrem vodních sportů. Cestou potkáváme stáda koz, kvetoucí  vřesy a hlavně cítíme vítr tolik potřebný pro “kity”, kterých je tu plno. Hlavně sympatických “kajtařů”, kteří tady bojují se dvěma živly najednou. Belgická dívka si krátí čekáni na svého kluka ve vodě s prknem sběrem odpadků, které moře vyplaví.

Kochylari beach – kajtaři

Limnionas beach

Místo  Limnionas využijeme nejen k parádnímu koupání, ale i k posezení u skvělého oběda s nádhernou vyhlídkou. Cestou vidíme v dáli  osamocený modrobílý osamocený kostelík, kde na chvíli spočineme. Modlím se v něm za mou sestru, kterou čeká zítra operace, aby byla zas brzy zdravá.

Limnionas

Agios Theologos beach

Sjíždíme z kopce na další pláž  St.Theologos.  Je to divoká a hůře dostupná pláž. Vysvléknem se do naha, jak jinak..vždyť  tu téměř nikdo není.

St.Theologos

Kefalos

Navštěvujem město” Kefalos”, které  si žije nerušeně (bez turistů) svým životem. Můžete navštívit pevnost Kefalos, která byla vybudována řádem rytířů sv. Jana (i Johanitů). Okolí je bohaté na pravěké, starověké i středověké památky  /pozůstatky Dimitrina chrámu z 5. Století př.n.l. , dórský chrám, chrám Askelpion, či zbytky divadla z helénistické éry/.

St. Stefanos beach

Zapadající slunce nad “St.Stefanos”, spolu s prohlídkou ruin a pochopitelně koupáním je tečkou za dnešním dnem, kdy jsme samy dvě projížděly ostrovem dle intuice.

St. Stefanos

Nepočítám slané i sladké tečky od našeho kuchaře a hostitele v jedné osobě, který se na nás vůbec nezlobí, že přijíždíme na večeři až za tmy. Po pár chodech a sklenkách jdem do vedlejšího baru za našimi přáteli z Berlína, s kterými se už známe celé 3 dny a domlouváme se, že zítra v deset je naberem  a pojedem na výlet autem ve čtyřech. Těším se moc! Hlavně, abychom vstaly, naštěstí  jsme si konečně vykomunikovaly klimatizaci, tak noc by neměla být nesnesitelně horká.

Gabriela Kubová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *