• SANSSOUCI zámek a zahrady, Postupim

  od • 1.7.2016 • Německo • Štítky: , , , , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  SANSSOUCI – „ sans souci“ (bez starostí)

  Proslulý rokokový zámek a největší turistickou atrakci Sanssouci najdete v Postupimi. Zámek navrhl v roce 1747 architekt Geeorg Wenzeslaus von Knobelsdorff. Vyjmenovat všechny zajímavosti a klenoty zámku s přilehlými parky je asi nemožné. Určitě stojí za zmínku překrásná kruhová knihovna /Bibliothek/, která je obložená cedrovým dřevem se zlatě zdobeným stropem. Elegantní a nádherný zámek s kopulí vyskládaný z carrararského mramoru i Koncertní síň /Konzertsall/, která zaujme výzdobou z hroznů z vinné révy, pavučinou s pavouky i lasturami.

  Sanssouci

  Sanssouci

  Zámecká zahrada Sanssouci

  Další naše kroky pak vedou do rozlehlého parku Sanssouci. Zámecká zahrada, která je otevřena od svítání do soumraku, procházka mezi vzrostlými stromy, vzácnými rostlinami a dalšími paláci vás vrátí do dob králů a princezen. Zámek Sanssouci, oblíbené letní sídlo Fridricha II.Velikého. Zámek pak přestavěl a rozšířil Fridrich Vilém IV. Vstup do zahrady je zdarma. Budovy rozseté po celém rozlehlém zámeckém areálu mají různou otevírací dobu a vstupné.

  Sanssouci

  Sanssouci

  Stavby a paláce

  Nový palác /NUES PALAIS/, poslední palác, který nechal vystavět Fridrich II.  stojí na západním konci parku. Nejzajímavější a nejpůsobivější je Jeskynní sál, Mramorový sál, a Lovecká komora. Krásný výhled vás čeká při pohledu z věžě. Určitě stojí za zmínku Rafelův sál /Raphaelsaal/, kde jsou kopie mistrovsakých děl italského renesančního malíře Rafaela Santiniho /kopie pocházejí z 19. století. Při procházce parkem budete míjet budovu oranžerii – Orangerieschloss, tři sta metrů dlouhý renesanční palác. Další působivý a asi nejkrásnější výhled je pak od belvederu – Belveder Pfingstberg. Krásný renesanční palác se dvěma věžemi. Romantický Čínský čajový pavilon najdete severovýchodně od římských lázní.

  Sanssouci (15)

  Projít všechny zajímavosti Sanssouci, ale i Postupimi se za den nedá. V den naší návštěvy bylo šílené horko, nejpříjemněji proto bylo u hlavního vodotrysku a kašny. Pokud máte na prohlídku jeden den jako my, udělejte si plán.

  Více informací : http://www.potsdam-park-sanssouci.de/

  Sanssouci

  Sanssouci

  BRANIBORSKÁ BRÁNA

  V Postupim je barokní brána – Braniborská brána, která stojí v historické části města na Luisenplatz.. Braniborská brána /Brandeburger Tor/ je starší než slavná Braniborská brána v Berlíně.

  Postupim (Potsdam) je hlavním městem spolkové země Braniborsko. Leží na řece Havel /Havola/ asi 26 km jihozápadně od centra Berlína .

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *