• Menu
  • Menu
chrám

Sicílie – Segesta

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Sicílie – Segesta

Segesta se nachází přibližně 40 kilometrů jihovýchodně od Trapáni. Pokud během vaší dovolené vstanete dostatečně brzy, můžete během jednoho dne stihnout návštěvu rezervace Riserva Naturale dello Zingaro, poté se jet naobědvat do příjemného městečka Golfo di Castellammare a po obědě vyrazit do Segesty, kde se nachází jedna z posledních chrámových staveb na Sicílii – chrám, který zůstal na věky nedokončen a starověké divadlo.

divadlo
divadlo

Auto můžete pohodlně zaparkovat na místním turistickém parkovišti. Za prohlídku chrámu, v rámci které se můžete projít i po ruinách místního divadla, zaplatíte 6 euro. Studenti a děti zaplatí pouze 4 eura. Pokud jste studenty „belle arte“ – nějakého výtvarného oboru a máte s sebou o vašem studiu nějaké potvrzení (Kupodivu stačí i potvrzení v češtině, pokud studujete třeba architekturu, neboť toto slovo je mezinárodním výrazem.), pak máte vstup zcela zdarma. Mezi výtvarné obory podle místních patří i zahradní architektura. Pokud nemluvíte ani trochu italsky, doporučuji si s sebou vzít potvrzení o studiu v anglickémjazyce- tomu budou rozumět všude a vy se alespoň nemusíte dohadovat u pokladny, že na slevu máte opravdu nárok. (Italština se vám bude hodit všude. Když místní budete chtít přesvědčit o své pravdě, nebo si usmlouvat slevu- budou k vám při použití pár italských slovíček hned shovívavější.) „Vstup zdarma využijete nejen v Segestě ale i na mnoha dalších památkách, které má ve správě stát, proto by byla škoda potvrzení zapomenout doma, nebo ho nenechat vystavit od školy.

chrám
chrám

Sice moc nechápu sdělení o otevírací době, protože areál není nijak uzavřen ani obehnán plotem, který by zabraňoval vstupu třeba i v noci, ale podle oficiálních informací mají místní památky otevřeno od 9:00 do 18:00.

Segesta byla založena domorodým rodem Elymů, jejichž předci se do oblasti dostali údajně z bájné Tróje. Pro svůj domov si tehdejší národ snad nemohl vybrat lepší místo. Pokud vás starověké památky příliš nezajímají, toto místo vás uchvátí i svým prostředím. Chrám, který se začal stavět okolo roku 425 př. n. l. je totiž zasazen na vyvýšené místo tak, abychom mohli pozorovat i okolní úrodnou kopcovitou krajinu. Ještě lépe (co se týče výhledů) je na tom místní divadlo umístěné na hoře Monte Barbaro. Několikrát restaurované divadlo má v současné době 20 zachovaných řad sedadel a jeho kulisy tvoří výhled na krajinu ke Golfo di Castellammare. K divadlu se můžete dostat buď pěšky. Cesta vám zabere maximálně 20 minut nebo se můžete nechat za malý poplatek vyvézt jedním z mnoha turistických autobusů. Pokud máte zdravé tělo, doporučuji jít pěšky. Cestou se vám totiž budou odkrývat stále nové a nové pohledy jak do krajiny, tak na chrám, který budete mít za zády. U divadla jsou i novější zbytky středověkého opevnění a ruiny strážní věže, které se nachází na nejvyšším bodě celého komplexu.

zbytky opevnění
zbytky opevnění

Po celé prohlídce se můžete občerstvit v turistickém centru u parkoviště, kde se nachází i toalety. Počítejte ovšem s tím, že místní ceny jsou značně nadsazené – široko daleko totiž není žádné další zařízení na odpočinek a tak si za zmrzlinu budete muset připlatit.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.