• Menu
  • Menu

Silvestr v ZOO

Silvestr v pražské ZOO

Je konec roku,  a tak proč nezkusit začít oslavu Silvestra  v  ZOO? Ti, co bydlí v Praze, jistě nepohrdnou pěknou procházkou  v pražské ZOO v Troji. I další ZOO v naší republice, ZOO Dvůr Králové, Plzeň, Ostrava nabízejí svým návštěvníkům speciální programy.

A tak je na Vás, která ZOO pro Vás bude favoritem. Důležité je, pořádně si přečíst otevírací dobu  na silvestrovský den ! A protože předpověď hlásí chladné zimní počasí, je potřeba se na  výlet pořádně připravit. Teplou bundu a čepici, rukavice a teplé boty. Ti zkušenější přibalí třeba i svačinu a termosku s horkým nápojem. V každé ZOO je pro návštěvníky jistě připraveno něco pro zahřátí i nějaký ten pamlsek i třeba dobrý oběd.

ZOO Praha

V trójské ZOO v Praze i den před Silvestrem bylo docela rušno. I velmi chladné počasí zahřálo duši  při pozorování ledních medvědů, tygra a dalších kočkovitých krasavců. Pěkný Indonéský pavilón dovolil pookřát zmrzlým prstům. Je pravda že v novém  sloním údolí se to slony zrovna nehemžilo. Také sovy svým moudrým pohledem mile zpříjemnily procházku. I hroši byli velmi tajemní, a tak místo obrovské masy, koukalo na všechny pouze magické hrochovo oko.Velice útulno  pak bylo v restauraci, v domě architekta Josefa Gočára, vytvořeném ve stylu národního dekorativismu. Ve 20. a 30. letech sloužil  dům na letišti v Praze Kbelích jako domek dílovedoucího. Výborný zázvorový čaj s medem a citrónem, příjemný interiér i vůně připravovaných dobrot, téměř nedovolovala odejít do mrazivého odpoledne.

Tak rychle ještě projít vyhlídky, zamávat jedoucím lanovkám nad hlavou a popřát  ZOO vše nej do Nového roku.

Lední medvědí ZOO Praha
Lední medvědí ZOO Praha

Zoologická zahrada zavírá 31. prosince v 16 hodin, aby se všichni mohli připravit na večerní veselí. 1. ledna je zoo otevřena od 9 do 16 hodin.

ZOO PRAHA (12)

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *