• Menu
  • Menu

Plzeňská ZOO

Vánoce a Silvestr v zoo

Jít o vánocích a na Silvestra do zoo je skvělý nápad. Dětem uteče lépe čas než si budou moci rozbalit dárky, maminky si odpočinou od vaření a pro celou rodinu to bude  zážitek. Do plzeňské zoo chodí  každoročně ve sváteční dny celé rodiny. Procházka mezi zvířátky je tak pro malé návštěvníky prvním zážitkem Štědrého dne. Většina z příchozích nepřichází s prázdnou, ale s nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, piškoty ale i suchý chléb a pečivo. Děti mohou získat i malé vánoční dárky a to po úspěšném absolvování vánoční stezky a vylovění zlaté rybky. Dopolední program se koná u Tropického pavilonu od 10-13 hodin. Zábava končí předáváním dárků šimpanzům. Zoo je na Štědrý den a na Silvestra otevřeno návštěvníkům od 10-13 hodin.

Zoo Plzeň a Akva Tera
Zoo Plzeň a Akva Tera

 Akva Tera

Tato expozice vznikla jako pobočka plzeňské zoologické zahrady již počátkem 60. let 20. století a první roky do ní přicházelo i na 45 000 návštěvníků. Nejprve chovala v teráriích a akváriích třeba i jedovaté hady, kobry, mamby, chřestýše, krokodýly, velké druhy žab a malé savce; později se změnila spíše na akvarijní expozici. Každopádně po velké a zásadní rekonstrukci, která „akvě“ přinesla nové prostory a podobu, je od roku 2001 důstojným velvyslanectvím samotné zoo v centru města. V posledních letech zde došlo k sestavení velké kolekce studenokrevných obratlovců a bezobratlých živočichů a k řadě chovatelských úspěchů.  Na závěr prohlídky si můžete zakoupit nějakého živočicha z přebytku našich odchovů. Ošetřovatelé vám s jeho chovem rádi poradí. Nezapomeňte na možnost vidět studenokrevné živočich zblízka při našich komentovaných krmeních a prezentacích – naše „MENU“

Zoo Plzeň a Akva Tera
Zoo Plzeň a Akva Tera

 Nezapomeňte, že držitelé vstupenky ze Zoo (plné vstupné dospělí, děti, senioři) mají po jejím předložení v pokladně Akva Tera nárok na okamžitou jednorázovou slevu 50%.

 Zoo v České republice

Zoo v Plzni byla  pro mě  poslední exkurze po zoologických zahradách  v České republice v tomto roce. Po návštěvě Zoo v Děčíně a Zoo Praha to byla Plzeň. Nedílnou součástí této exkurze byla návštěva pobočky zoo v Plzni – Akva Tera.

 Otvírací doba Zoo Plzeň

Zoo je otevřena pro své návštěvníky 365 dní v roce !

 Otvírací doba ZOO (areál): listopad – březen – 9-17, duben – říjen : 8-19

Otvírací doba Akva-Tera: denně 10-19

 

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *