• Menu
  • Menu

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi

Laurin & Klement a ŠKODA

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi, firemní automobilové muzeum. Unikátní sbírka automobilů značek Laurin & Klement a ŠKODA. Ve stálé expozici seznamuje s historií mladoboleslavské automobilky, jedné z nejstarších značek na světě. Děkuji Lindě, že mě odvezla za mamkou do nemocnice v MB.

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi

V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. ŠKODA tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky. Také v muzeu je historie stále v pohybu: výstavy, řady akcí, koncertů a v neposlední řadě obměna exponátů nabízejí celoročně inspiraci a rozmanitost. Kromě prohlídek v mnoha jazycích jsou nabízeny doplňkové služby, například pro skupiny a děti. Ideálním rozšířením návštěvy muzea je prohlídka přilehlých výrobních provozů. Tím se vše propojí ve fascinující cestu historií automobilů.

Muzeum je moderně koncipovanou výkladní skříní značky, která zve návštěvníky k pestré, poutavé, interaktivní a multimediální procházce historií firmy. Razantní jízda historií automobilky ŠKODA AUTO, kterou představují automobily, filmy, současníci a dokumenty uspořádané na více než 1 800 m² výstavní plochy v historických výrobních halách. Muzeum se chlubí také novým multifunkčním sálem „Laurin & Klement Forum“ a moderním Café/Restaurantem VÁCLAV.

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi

Stálá expozice

Souzvuk „Tradice“, „Evoluce“ a „Preciznosti“ tvoří hlavní obsahovou myšlenku ŠKODA Muzea. Tři světy plné zážitků s mimořádným akcentem: napínavé, poučné a překvapivé. Jako červená nit se expozicí vine směs automobilů a příběhů, inscenována multimediálně a interaktivně. Návštěvník má široké možnosti volby od prostého prohlížení vozů a exponátů, přes prohlížení obrázků a filmů až po hlubší četbu – flexibilita je jednou z hlavních charakteristik muzea.

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi

Sbírka ŠKODA Muzea

Sbírka ŠKODA Muzea nyní čítá zhruba 340 položek, mezi nimiž převažují osobní vozy sériové výroby, závodní speciály a prototypy, několik desítek motorů, čtyři motocykly a jedno kolo. Nejstarším exponátem je právě kolo SLAVIA z roku 1899, nechybí první automobil VOITURETTE nebo filmový hrdina „Ferat“. Součástí sbírky je i 24-členná flotila vozů, která se pravidelně účastní automobilových výstav (např. Techno-Classica Essen) a veteránských rallye (např. Sachsen Classic, Kitzbüheler Alpen Rally, Silvretta Classic nebo Oldtimer Bohemia Rally). Automobily jsou udržovány v optimálních podmínkách ve speciálně vybudovaném depozitáři. Sbírka je postupně restaurována vlastním oddělením ŠKODA Muzea, ale i externí pomocí. Při restauračních a renovačních zásazích má vždy přednost kvalita a zachování historické pravdivosti. Veřejnosti přístupný je depozitář prototypů a sportovních vozů v prostorách bývalé slévárny.
Sbírka ŠKODA Muzea je pravidelně doplňována o další exponáty. Do sbírky jsou zařazovány jak prototypy a nové vozy značky, aby byla zachycena vývojová posloupnost, tak i vozy odkoupené od soukromých majitelů.

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi

Otevřeno: po-ne 9-17

Leden-Prosinec

1.1. 31.12.

 

INFO: https://museum.skoda-auto.cz/

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi
Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *